Z nowym rokiem wiemy że na miejscu pracuje obecnie 94 jezuitów. Połowa jest już rodzimego pochodzenia, natomiast nadał ogromna pomocą są współbracia którzy przybyli z innych stron świata. Mało kto wie ale ogromny wkład w ewangelizację tego kraju włożyli misjonarze pochodzący z Polski. Pośród tych którzy poświęcili swoje życie dla tego kraju chyba najsłynniejszym był o. Adam Kozłowiecki SJ, który w zasłudze za swoją pracę otrzymał od Jana Pawła II tytuł kardynała.

Z początkiem roku 2016 w skład jezuickiej Prowincji Zambia – Malawi wchodziło 94 zakonników. Oto skład Prowincji wg posiadanego obywatelstwa:

47 Zambijczyków,
12 Irlandczyków,
8 Polaków,
8 Malawijczyków,
7 Amerykanów,
5 Słoweńców,
3 z Indii,
1 Kanadyjczyk,
1 Chorwat,
1 Niemiec,
1 Włoch.

Ponadto mamy dla Was świeże informacje z parafii w Mambwie. Niedawno celebrowaliśmy przeżycie na nowo sakramentu małżeństwa.

Wszystkie chętne pary, związane sakramentem małżeństwa, powtarzały ponownie po latach słowa swej przysięgi małżeńskiej. Jest to wzruszająca celebracja, którą ludzie bardzo tutaj lubią. Po Mszy św. kontynuowaliśmy w holu, gdzie niektóre pary opowiedziały krótką historię swojej miłości. Atmosfera tego dnia była bardzo ciepła i przyjacielska.

Przesyłam Wam kilka zdjęć z tej kościelnej celebracji.

Z Bogiem – Józef Matyjek SJ