Indie 2018

Indie 2018 – opis projektu

https://www.facebook.com/wolontariat.indie/

 

 

04.09.2018

Zaufali – temu pragnieniu, które pojawiło się w sercach, zaakceptowali ciąg wydarzeń, który kierował ich w tę stronę i uwierzyli, że to nie do końca ich własny pomysł, że to Bóg posyła ich w konkretne, szczególne miejsce.
Przygotowywali się 9-miesięcy, często zaniedbując codzienne obowiązki, odkładając inne rzeczy na później.
Wyjechali – pełni energii, zapału do pracy, pytań bez odpowiedzi, niewiadomych i nadziei, że wszystko będzie dobrze. Zostawili jeszcze bardziej przerażonych od siebie najbliższych, żeby po ok 20h podróży znaleźć się na innym kontynencie, w innym klimacie, wśród ludzi zupełnie innej kultury.
Byli – przeżyli 3 wspaniałe tygodnie w wiosce w Indyjskiej dżungli, której wcześniej długo szukali na mapie, mieszkali w warunkach innych niż na co dzień, ale wystarczających, z ludźmi Khasi, innymi niż Europejczycy, ale o wspaniałych, wielkich sercach. Pracowali na budowie, uczyli i bawili się z dziećmi, poznawali inny świat, ludzi i siebie.
Zwiedzali – miejsca kompletnie odróżniające się od tego co już znali. Wzbudzające wiele emocji. Wielkie miasta Indii pełne biedy, brudu i zniszczenia. Świat, który atakował wszystkie zmysły, często przerażał ogromem ludzkiej nędzy, ale także zachwycał pięknem i potęgą Taj Mahal, Czerwonego Fortu i przenosił w inną rzeczywistość w miejscach, w których żył i nauczał Budda.
Wrócili – pełni nowych doświadczeń, umiejętności, znajomości, na pewno odmienieni. Zmęczeni, ale szczęśliwi. W drodze zastanawiali się jak o tym całym miesiącu opowiedzieć innym? Przecież to niewykonalne, tym bardziej, że jeszcze do nich nie dotarło to wszystko co się wydarzyło.
Wiedzą jedno – wspomnienia, emocje, rozmowy, wydarzenia będą w nich pracować i pozostaną jeszcze przez długi czas.

 

 

 

 

25.09.2018

Dziś zakończyła się nasza misja. Podczas przepięknej Mszy Św. W murach naszego kościoła ojciec Hektor powiedział, że Lawhuleng nie ma na mapach świata, nie ma w internecie, ale jest w sercu Boga. Od dziś Lawhuleng i jego wspaniali mieszkańcy na zawsze zostali zapisani również w naszych sercach, które przepełnia ogromna radość i wdzięczność za to co było nam dane podczas tego czasu oraz smutek związany z koniecznością rozłąki.

 

 

 

 

20.08.2019

Sobota była bardzo intensywna. Jezuici zorganizowali nam wycieczkę do muzeum, nad wodospad, widzieliśmy też pierwszą wielką katedrę wybudowaną na tych terenach, jedliśmy pyszny obiad u sióstr, ktore potem obdarowały nas pieknymi tradycyjnymi szalami. Na koniec dnia pojechaliśmy do Shillong na zakupy i poznaliśmy tłok i hałas typowy dla Indyjskich miast. Przyzwyczajeni do wiejskiego spokoju przeżyliśmy delikatny szok.

 

 

 

 

20.08.2018

Pozdrawiamy grupę Indie2017 !!
Wczoraj uczestniczyliśmy we Mszy Św. w wybudowanym w zeszłym roku kościele, poznaliśmy mieszkańców wioski, w której była zeszłoroczna grupa, a potem wspaniale spędziliśmy czas na grach, zabawach i tańcach z dziećmi w Umbirze 🙂

 

 

 

 

19.08.2018

#niebowIndiach

 

 

 

 

18.08.2018

W zeszłą niedzielę zostaliśmy zaproszeni do pobliskiej miejscowości na Mszę Św. Po raz kolejny doświadczyliśmy ogromnej otwartości i gościnności ludzi Khasi. Przy wejściu dostaliśmy przypinki do bluzek i zaprowadzono nas do niewielkiego kościółka, gdzie wśród tłumów czekały na nas wolne ławki. Przy ołtarzu wisiał duży obraz Jezusa Miłosiernego więc poczuliśmy się jak w domu 🙂 . Po Mszy Św. mieszkańcy przywitali nas piosenką i ubrali nas w tradycyjne stroje Khasi. My również odwzajemniliśmy się śpiewem. Mimo barier językowych postanowiliśmy zaśpiewać prostą piosenkę z pokazywaniem. I tak chcąc chwalić Boga i jego dobro, daliśmy do zrozumienia że jesteśmy głodni i czas już jeść 😃 zaraz potem czekał na nas obiad. 😃

 

 

 

 

18.08.2018

Kościół pnie się w górę!
Codziennie pracujemy, starając się jak najlepiej wykorzystać nasze możliwości, siły i talenty. Pomagamy tutejszym budowlańcom a nam pomagają tutejsze dzieci 🙂 W przyjaznej atmosferze robota pali się w rękach, mimo, że nie ma tu żadnych specjalistycznych maszyn i sprzętów ( betoniarka to 3 mężczyzn z łopatami, piła tylko ręczna a wszelkie zbrojenia robi się z wygiętych drutów, ktore najpierw trzeba wyprostować uderzając w nie młotkiem ), aż do deszczu, który jak zaprogramowany przychodzi ok 16/17 pozwalając nam na cały dzień pracy.

 

 

 

 

12.08.2018

Jesteśmy na miejscu! Praca wre! A po pracy integracja z dziećmi! Są wspaniałe! 😃

 

 

 

 

08.08.2018

Przystanek w nowicjacie jezuitów. Powitali nas bardzo otwarcie i miło. Zjedliśmy pyszny, aczkolwiek baaardzo ostry obiad i za moment wsiadamy na pakę furgonetki i jedziemy do Lawhuleng!

 

 

 

 

07.08.2018

No i się zaczęło.
Po dwóch dniach mieszanki uczuć zmieniających się jak w kalejdoskopie od niecierpliwego podeksyctowania, po przerażenie czy aby na pewno wszystko ogarniete, po spotkania i pożegnania zwieńczone łzami. Ruszylismy.
Ok 2h godz. temu dotarliśmy do Guwahati. Zostaliśmy przywitani przez sympatycznych jezuitów oraz niesamowitą duchotę. To jest coś czego nie dało się sobie wyobrazić. Żadne mityczne opowieści o ruchu drogowym nie są przesadzone. Jednym z pierwszych pytań zadanych w aucie było, którą stroną jezdni się poruszamy? Dostaliśmy nawet odpowiedz ze lewą, choć nie zupełnie to prawda. Ogólnie jeździ się środkiem ulicy poruszając się płynnym slalomem od jednej krawędzi do drugiej, mijając auta, ryksze, skutery, przechodniów, dziury, no i święte krowy.
Cały dzień żywilismy się zapasami z polskim i obiadami samolotowymi których zostaliśmy fanami. Zaliczylismy tez McDonald’s gdzie są prawdziwe wege burgery.
Tutaj zostaliśmy ugoszczeni szalikami przypominającymi stule do wycierania potu (oj przyda się!) oraz lekkim indyjskim piwem. Zaskoczenie było wielkie 🙂
Potem był poczęstunek.
Grzecznie podeszlismy do szwedzkiego stolu i nieco zestresowani tutejsza flora bakteryjną zaczęliśmy nakładać i jeść. Potem była dokladka.
Kiedy konczyliscmy dowiedzieliśmy się ze to był starter a kolacja czeka na nas w stołówce.
Ananasy oblędne. Banany niemieszczace sie w normach europejskiego ‘pycha’. Przy mango dostaliśmy fachowa instrukcje jak jeść 🙂
Jutro rano jedziemy do naszego miejsca docelowego- Lawhuleng i w końcu poznajmy ludzi z wioski, dla których całe to przedsięwzięcie 🙂

 

 

 

 

07.08.2018

#wdrodze
Wlatujemy już do Indii! Pozdrawiamy z samolotu 😉 🙂

 

 

 

01.08.2018

Ostatnie spotkanie przed wyjazdem 🙂
Jak to wszystko upchnąć w bagaż…? 🤔🤔

 

 

 

 

30.07.2018

Gdyby ktoś rok temu powiedział “pojedziesz na misje do Indii budować kościół”, to większość z nas odpowiedziałaby:
“Na misje? Może kiedyś…”
“Do Indii? Nie sądzę”
“Budować Kościół? To niemożliwe! ”
A jednak! Już za tydzień ruszamy do Indii na misje budować kościół! I choć po ludzku wydawało nam się to niemożliwe, bo jak? z czym? To okazuje się, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. I tak wezwał każdego z nas w inny sposób, aby pokazać, że nie trzeba być przygotowanym do wszystkiego na tip-top, że nie trzeba wszystkiego planować, kalkulować, przewidywać, bo gdybyśmy na tym się opierali, to nikt z nas sam z siebie nie zdecydowałby się na to szaleństwo. Rozsądek podpowiadałby nam, że przecież nie spełniamy kryteriów, które nas uprawniają do tego, aby jechać cokolwiek budować. Co więcej, nikt z nas by tego nie wymyślił.
Jeszcze tydzień do wyjazdu, w który rok temu większość z nas by nie uwierzyła. Prawdę mówiąc, co chwila łapiemy się na tym, że cały czas trudno jest nam w niego uwierzyć, mimo 9-ciu miesięcy kwestowania i przygotowań, biletów w garści i piętrzącego się ekwipunku, który lada moment trzeba przecież upchnąć do kilku plecaków:)

 

 

 

 

17.07.2018

…dokąd zechcesz, nawet do Indii !
Jeszcze 20 dni ! 😍

 

 

 

 

09.07.2018

Wczorajszy piękny, letni dzień był idealny na integrację na spływie kajakowym! 🌞🛶🛶
A to dzięki uprzejmości SK Ważka, która udostępniła nam kajaki 🙂 🙏❤️

 

 

 

 

03.07.2019

Mieliśmy ogarniać wizy…
Ale chłopaki mają inną wizję spotkania… 😂😂

 

 

 

 

25.06.2018

Każdemu z nas nie było łatwo odpowiedzieć na wezwanie, które powtarzało się jak mantra: “Misje”. Każdy z nas zastanawiał się, szukał, aż w końcu zaryzykował. Przez cały okres przygotowań do misji nie mogliśmy nadziwić się hojności ludzi. Trud, poświęcenie, czasami bezradność.. To wszystko towarzyszyło nam przez okres kilku miesięcy.
W końcu nadszedł przepiękny dzień, który niejako wieńczy nasz wysiłek w Polsce. Niesamowita radość i szczęście, zarazem niepewność i zaufanie, a przede wszystkim świadomość, że zbliża się nowy, nieznany etap w życiu każdego wolontariusza. To wszystko przeżywaliśmy wczoraj, gdzie jako grupa wolontariuszy, zostaliśmy uroczyście posłani na misję do Indii. Podczas Eucharystii w sanktuarium Św. Andrzeja Boboli każdy z nas otrzymał specjalne błogosławieństwo oraz krzyż misyjny.
Pozostało nam zaledwie 41 dni do wylotu, zatem prosimy wszystkich o modlitwę, byśmy mogli zanieść miłość na krańce świata!
“Przybył Pan i stanąwszy zawołał jak poprzednim razem: «Samuelu, Samuelu!» Samuel odpowiedział: «Mów, bo sługa Twój słucha». [1 Sm 3, 10]

 

 

 

 

20.06.2018

Kochani!
W niedzielę na ostatniej mszy św. akademickiej o 19:30 będziemy posyłani na misję 🙂
Serdecznie Was zapraszamy do udziału z nami w tym wydarzeniu 🙂
PS
Do wylotu pozostało już tylko 47 dni!

 

 

 

 

17.06.2018

Dziś pozdrowienia i podziękowania ślemy z Tomaszowa Mazowieckiego 😉

 

 

 

 

11.06.2018

Niedawno udzielaliśmy wywiadu. I oto się ukazał! 😃
Zachęcamy do lektury 😊
tutaj: http://misyjne.pl/zbudujemy-kosciol-mlodzi-wolontariusze…/
#wywiad #sława #oMisji #dlaczegoIndie #wolontariusze #gwiazdy🌟🌟🌟

 

 

 

 

10.06.2018

Dzisiaj działaliśmy w dwóch ekipach:
⛪Kraków
⛪ Warszawa Plac Trzech Krzyży
Ciekawe gdzie było cieplej ?🤔😊
Bardzo dziękujemy gospodarzom obu parafii oraz wszystkim ofiarodawcom!😊🙏💚

 

 

 

 

06.06.2018

Pamiętamy też o swoim zdrowiu, dlatego nie zapominamy o szczepieniach ochronnych 😉

 

 

 

 

03.06.2018

#podarujprezent #dzieciomzIndii
Dzień dziecka już za nami, ale świętować możemy nadal! 💃🕺
A przy okazji zrobić dobrą rzecz 😉
Wciąż zbieramy prezenty dla dzieci z Lawhuleng🎁🎁
Możesz przekazać nam drobny podarunek a my z ogromną przyjemnością dostarczymy go dzieciom! 👧👶
Więcej info na plakacie lub w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/189478841874859/?active_tab=about

 

 

 

 

31.05.2018

Wczoraj od dzieci pierwszokomunijnych dostaliśmy 1509zł, 10 $, jedną krówkę i obrazek motywacyjny, chyba weźmiemy go ze sobą! 😃
Dzieci są niesamowite!
Bardzo dziękujemy! ❤

 

 

 

 

13.05.2016

Dziś kwestujemy w Opolu.
Bardzo dziękujemy za gościnę i hojność 🙂
#indie2018 #kwesta #parafiaokramera #jezuici #grzegorzkramer #Bógjestdobry #uśmiechajmysię #żyjmypełnią #opole #opolejednakniejestnadmorzem #alenieszkodzi #itakjestładnie

 

 

 

 

29.04.2018

Dzisiaj kwestujemy w Piasecznie w parafii pw. św. Anny.
Do obiadu było bardzo słonecznie i bardzo ciepło. ☀️
Możemy powoli przygotowywać się już do indyjskich upałów 🏜️😁

 

 

 

 

27.04.2018

Uwierzycie?
Zostało 100 dni do naszego wyjazdu!
Niesamowite, jak szybko leci czas. Dopiero co był listopad i wszyscy się poznaliśmy, a już niedługo pokonamy wspólnie 8tys km., żeby wesprzeć chrześcijan w Indiach. Dlaczego tam? Bo tamtą potrzebę usłyszeliśmy i możemy ją spełnić. Coś głęboko mówi “jedź” – to jedziemy! 🙂
~~~~
“Oto jestem, co mam czynić, Panie? Poślij mnie dokąd zechcesz, nawet do Indii”
/św. Franciszek Ksawery/
A na zdjęciu Nongriat – wieś we wschodnim regionie Khasi Hills w stanie Meghalaya, 90km od miejsca gdzie będziemy. Must have do zobaczenia! 😃

 

 

 

 

24.04.2018

W niedzielę 22 kwietnia wraz ze Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego zorganizowaliśmy kiermasz misyjny w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie.
Był to dla nas bardzo pracowity, ale też równie wartościowy dzień.
Oprócz tradycyjnego kiermaszu, na którym znalazło się wiele skarbów przyniesionych przez parafian, przygotowaliśmy cały szereg innych ciekawych atrakcji. Wraz z Mirą i Kingą dzieci zbudowały piękny mały kościół z kartonów, który później wszyscy wspólnie przyozdobiliśmy witrażami. Byliśmy uczestnikami bardzo ciekawego i inspirującego panelu dyskusyjnego dotyczącego wolontariatu. Odwiedzili nas również wolontariusze z zeszłorocznego projektu i chętnie dzielili się swoim doświadczeniem misji w Indiach. Przez cały dzień można było poczęstować się pysznym ciastem, oraz spróbować indyjskich potraw i czaju przygotowanych przez Anushree, porozmawiać z nami i dowiedzieć się więcej o misji.
Bardzo dziękujemy WŻCh oraz każdemu, kto przyczynił się do współtworzenia tego kiermaszu, przyjaciołom piekącym ciasta, cukierniom, Anushree za indyjskie smakołyki, dzieciom za zaangażowanie w budowę, każdej osobie, która nas odwiedziła, oraz wszystkim ofiarodawcom.
Podczas kiermaszu zebraliśmy 18 007 złotych oraz 110 euro, które w całości przekazujemy na misję w Lawhuleng.

 

 

 

 

21.04.2019

Kuchnia pełna ludzi, działamy działamy 🍩🍰
A z indyjskimi potrawami pomaga nam Anushree 🙂

 

 

 

 

21.04.2018

Przygotowania do kiermaszu pełną parą 😃
Chłopaki jeżdżą po Warszawie samochodem pełnym ciast 🍰🍩
Ciekawe czy zostanie coś do jutra 😁

 

 

 

 

15.04.2018

Część ekipy dzisiaj u jezuitów na ul. Św Szczepana z o. Tomaszem 🙂
Pozdrawiamy i zapraszamy na popołudniowe msze 🙂
Dziś jesteśmy podzieleni.
Halo halo, Iwiczna jak tam u was w tym pięknym dniu? 😉

 

 

 

 

12.04.2018

Wiecie co to?
To kaplica w Lawhuleng.
A wyobraźcie sobie, że tam przez dobre pół roku pada deszcz 😮🌦️
Mieszkańcy bardzo pragnęli mieć miejsce do modlitwy, ale z pustego i Salomon nie naleje…
Dlatego chcemy przyjść (przylecieć ✈️) i wspomóc👩‍🔧👨‍🔧 budowę kościoła💒, w którym mieszkańcy będą mogli się spotykać🙋‍♀️🙋‍♂️, modlić🙏, uczyć👩‍🎓 i budować wspólnotę👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦.
Na ten właśnie cel zbieramy fundusze, ofiary od darczyńców.
W tę niedzielę – 15.04 będziemy kwestować po mszach w Kościele św. Szczepana przy ul. Św. Szczepana 1. Zapraszamy:)
A już dziś zapraszamy na KIERMASZ MISYJNY, który odbędzie się 22.04 w Sanktuarium na Rakowieckiej! Będzie duuużo ciekawych atrakcji! 🤸‍♀️🤹
#zbudujznamikościółwIndich

 

 

 

 

08.04.2018

I po kweście na starówce:)
Funduszy i obiecanej modlitwy za #Indie2018 coraz wiecej 🙂
Szerokimi uśmiechami dziękujemy za wszelką pomoc 😊
#Indie #kwesta #spotkanie #starówka #jestradość #andrzejtosieumieustawic 😁

 

 

 

 

31.03.2018

Wiecie, że wieś Lawhuleng, na terenie której powstanie kościół zamieszkuje 20 rodzin, w tym 17 katolickich?
W całych Indiach Chrześcijanie stanowią ok. 24 mln (2,3%)populacji kraju.
Najdawniejsze i najsilniejsze chrześcijaństwo – w Kerali – wywodzi się od świętego Tomasza (niewiernego), który przebywał w Indiach w latach 57-72, zakładając kościół malabarski w Kerali. Za miejsce jego męczeńskiej śmierci uważa się stolicę Tamil Nadu – Chennai (Madras) w Tiruchi.
Liturgia Triduum Paschalnego nie różni się wielce od tej sprawowanej w Polsce
W Wielki Czwartek święci się ostatnią wieczerzę i praktykuje obrzęd obmywa nóg jako wyraz miłości do bliskich i bliźnich.
Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy. Kościoły wypełniają się dopiero po południu po godzinie uznanej za godzinę śmierci Chrystusa. Oddaje się Mu cześć modlitwą i m.in. pijąc przyprawiony napój z liści i octu. Odprawiana jest Msza Św. i medytacje związane z Drogą Krzyżową upamiętniającą mękę Pańską i śmierć Pana Jezusa na krzyżu.
W sobotę wieczorem wierni gromadzą się w oczekiwaniu na zmartwychwstanie, które nastąpi o świcie. W ciemnościach zapalają nowy ogień, wiele małych świec od jednej większej. Biją dzwony. Kościół wewnątrz i zewnątrz jest jasno oświetlony.
W Niedzielę Wielkanocną dominuje nastrój radości, mocy i siły płynący ze Zmartwychwstałego Pana. Msza Rezurekcyjna odprawiana jest o wschodzie słońca. Chrześcijanie uczestniczą w procesji niosąc zapalone świece, śpiewając pieśni religijne. Ludzie obdarowywują się pieczonym przez siebie ciastem, świątecznymi jajkami z czekolady będącymi symbolem nowego życia.
Często Święta Wielkanocne obchodzą całe dzielnice chrześcijan, w których odgrywane są przez teatry uliczne sceny z Biblii. Panuje nastrój świąteczno-festynowy.
Źródła: christiani.org, nietylkoindie.pl

 

 

 

 

28.03.2018

Najlepiej uczymy się przez doświadczenie i działanie. Zarówno swoje, jak i innych. 🙂
Dziś Marta i Piotrek uczestniczyli w Spotkaniu Integracyjnym Wolontariatów Misyjnych.
Poznaliśmy różne projekty misyjne i wolontariuszy, którzy działają w wielu misjach. Mieliśmy też okazję zaprezentować nasz projekt #Indie2018 i pochwalić się świeżo “upieczoną” koszulką z naszym logo 🙂
Bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie. 🙂
Dziękujemy Wolontariatowi Misyjnemu Salvator za zaproszenie! 🙂

 

 

 

 

28.03.2018

#integracja #warsztatypsychologiczne #budowaniewspólnoty
Żeby jak najlepiej wypełnić naszą misję w Indiach, musimy się do tego dobrze przygotować jeszcze tutaj, w Polsce.
Jednym aspektem przygotowań jest zebranie funduszy na budowę kościoła, co nie udałoby się bez Was, kochani darczyńcy 💛 🙏
Drugim równie ważnym aspektem jest nasze osobiste przygotowanie się do wyjazdu, stworzenie wspólnoty, poznanie siebie i siebie nawzajem.
Dziś pomogły nam w tym warsztaty z panią psycholog, która stworzyła nam przestrzeń do poznania naszych mocnych i słabych stron oraz zasobów, które posiadamy jako grupa.
Wielkie podziękowania dla Pani Ilony!😊🙏

 

 

 

 

04.03.2018

A między kwestami część naszej ekipy wdrapała się jeszcze na Gubałówkę, aby pożegnać się z Tatrami 🙂
#wspaniale

 

 

 

 

04.04.2018

Dziś kwestujemy w Zakopanem ‘na Górce’ u Jezuitów. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za hojność.🙂
Przed nami jeszcze msza o 18.🙂
Dobrej niedzieli! 🌸🏔

 

 

 

 

03.03.2018

Gdzie najlepiej zbudować drużynę, jedność i przyjaźń jak nie na górskich szlakach?
Przed jutrzejszą kwestą w Zakopanem podziwiamy piękno Tatr zimą i przygotowujemy się przed Himalajami 😃
Jak to dobrze, że mamy wspólne pasje!

 

 

 

 

02.03.2018

Zmierzamy na kolejną kwestę, połączoną z integracją! Będzie w wyjątkowym miejscu ! 😃
#INDIE2018 #integracjajużwpociągu #taboo #kwesta #pięknemiejsce #jeszczedaleko

 

 

 

 

23.01.2018

Mamy logo!!!
Owoc pracy naszych dzielnych grupowych grafików Karolina, Mira, Tomasz.
Naszymi własnymi rękami pomożemy przy budowie Kościoła w Indiach w miejscowości Lawhuleng. Pragniemy dać mieszkańcom budynek, który będzie zarówno miejscem modlitwy, jak i schronieniem, miejscem spotkań, nauki, zabawy.
A to wszystko z i w MIŁOŚCI ❤️

 

 

 

 

18.01.2018

Namaste
Ruszył nowy projekt #INDIE2018 ! 😃
Oto ekipa, która w wakacje poleci na misję do Indii budować Kościół i zajmować się dziećmi 🛫💪💒
Na ostatnim spotkaniu podzieliliśmy się obowiązkami według naszych możliwości, talentów, potrzeb. Ustaliliśmy cele i opracowaliśmy ogólny plan działania. Obrady trwały do 23:00 😮 ale to był bardzo miło i wartościowo spędzony czas przy indyjskiej herbacie. 🙂
Już niedługo, 28.01 ruszamy z pierwszą kwestą na Rakowieckiej w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.
Więcej informacji wkrótce!
Namaste