Kirgistan 2017

https://www.facebook.com/kirgistan2017/

 

 

 

09.05.2018

Witajcie po długim milczeniu. W tym roku nie udało nam się utworzyć grupy z Lublina, ale dobra wiadomość jest taka, że tradycja zostaje podtrzymana. W tym roku Jezuitów w Kirgistanie będą wspierać wolontariusze z Torunia,a tutaj zamieszczamy ich funpage!
Zachęcamy wszystkich do wspierania ich akcji!

https://www.facebook.com/ProjektKirgistan2018/?__tn__=HH-R

 

 

 

30.01.2018

https://www.facebook.com/events/189375621810794/

 

 

 

05.08.2017

Wróciliśmy! Cali i zdrowi😁 Pełni wdzięczności za piękny czas, zmęczeni i szczęśliwi. Dziękujemy Wam za wsparcie zarówno modlitewne jak i finansowe.
Za cały ten piękny czas CHWAŁA PANU!!!

 

 

 

 

27.07.2017

Witajcie! U nas wszystko w porządku. Jedna tura obozu dla młodzieży zakończyła się sukcesem a teraz rozpoczynamy kolejną i mamy nadzieję, że będzie równie udana😀 Prosimy Was o modlitwę!

 

 

 

 

21.07.2017

Witajcie! Pozdrawiamy Was ze słonecznego już Kirgistanu! Rozpoczęliśmy obóz astronomiczny z młodzieżą😀 Pierwszy dzień upłynął pod znakiem zabaw integracyjnych. Robiliśmy łódki, które uniosły na jeziorze Issyk-Kul arbuza😀 Najlepsze grupy stworzyły konstrukcje które uniosły aż 3 arbuzy! Wczoraj rozpoczęły się zajęcia z astronomii zarówno teoretyczne jak i praktyczne😀 A my po prostu staramy się jak najwięcej czasy spędzić z młodymi😃

 

 

 

 

 

16.07.2017

Witajcie!
Przepraszamy, że tak długo się nie odzywaliśmy, ale niestety dostępność internetu nie jest tutaj najlepsza 🙂 Jesteśmy już po obozie z dziećmi katolickimi i muzułmańskimi w górach (w pobliżu Osz, na południu Kirgistanu) oraz po obozie z dziećmi katolickimi nad Issyk-Kulem. Czas płynie niesamowicie szybko 🙂
Podczas tych 17 dni spotkało nas wiele przygód: najpierw podróż na lotnisku z powodu burz została opóźniona, potem czekała nas długa przeprawa z Almaty do Biszkeku (a temperatury sięgały 40 st. C). Gdy udaliśmy się na obóz w góry miała miejsce ogromna burza: z nieba leciał grad, a rzeka wezbrała w takim stopniu, że doszło do zniszczenia drogi dojazdowej i z bagażami musieliśmy wracać do miasta na własnych plecach… Jednak działo się niesamowicie dużo dobrego. Byliśmy świadkami chrztu 3 osób oraz przyjęcia pierwszej komunii przez 2 dzieci. To było niesamowite przeżycie. Cieszymy się,że możemy poświęcić nasz czas na zabawę i pracę z dziećmi. Odwdzięczają się one miłością oraz uśmiechem, a wtedy czujemy, że nasza obecność ma tutaj sens i wnosi w ich często bardzo ciężkie życie choć trochę radości 🙂 Teraz czekamy na nowe wyzwania i postaramy się częściej was informować o tym co u nas się dzieje 🙂

 

 

 

 

 

30.06.2017

Kochani! My od rana koczujemy na lotnisku a zaraz wylatujemy w podróż do Kirgistanu! Prosimy Was o wsparcie modlitewne😇 Przed nami przesiadka w Moskwie i lądowanie w Ałmacie!
#kirgistan2017 #podróżżycia #wkońcubędzieciepło #zarazodlot #witajprzygodo

 

 

 

 

 

31.05.2017

Саламатсыздарбы!
Kochani <3 Do wyjazdu zostało już naprawdę niewiele, a my ciągle staramy się nie odpuszczać i jak najlepiej przygotować.
W zeszły weekend jedna z naszych wolontariuszek spotkała się z Panią Małgorzatą Zambrowską ze Stowarzyszenia “Rozwiń się” edukacja, kultura, sport (więcej o nich ➡️www.rozwinsie.org.pl). Pani Małgorzata usłyszała o naszej inicjatywie i postanowiła przekazać wiele wspaniałych gier na nasz wyjazd, dzięki którym będziemy mogli jeszcze lepiej spędzić czas z dzieciaczkami!
Bardzo dziękujemy ☀🌞

 

 

 

 

27.05.2017

Kochani❤️
Chcielibyśmy Wam wszystkim podziękować za wsparcie naszej zbiórki internetowej! Jesteście niesamowici!

Do wyjazdu został troszkę ponad miesiąc, a my ćwiczymy robienie zwierzaków (i kwiatków) z balonów 😉Mała rzecz, a dzieci z pewnością będą zachwycone!

 

 

 

 

 

23.05.2016

Wylatujemy już za 38 dni 👍 przygotowania trwają! Jeszcze tylko przez ➡️31 GODZIN ⬅️ można wesprzeć całą naszą akcję 🙂

Zainteresowanych zapraszamy tu: www.pomagamy.im/kirgistan2017

 

 

 

 

 

21.05.2017

Zostały tylko 3 dni, aby nas wesprzeć! 😍
www.pomagamy.im/kirgistan2017
A My już robimy pierwsze zakupy:
⚫gry planszowe dla dzieci z domu dziecka☀
⚫kosmetyki, aby trochę pomalować dziewczynki, które marzą aby być małymi księżniczkami💅👄
⚫dłuuugie balony, bo chcemy poskręcać zwierzaczki dla dzieci 🐶🐱🐳
Zachęcamy Was do modlitwy za nas, a jeśli chcecie nas wesprzeć to teraz jest najlepszy czas!
Życzymy Błogosławionej Niedzieli! ✝️

 

 

 

 

 

16.05.2017

Салам! (To typowe kirgiskie przywitanie 😀)
Nasz wyjazd zbliża się wielkimi krokami! Uczymy się rosyjskiego, staramy też przyswoić podstawy kirgiskiego. Planujemy rozrywki dla dzieci i zbieramy jeszcze środki finansowe:) Jest sporo do zrobienia, ale już nie możemy się doczekać! Prosimy Was o modlitwę za nas i całe to nasze dzieło. A jeśli ktoś chce nas wesprzeć ➡️www.pomagamy.im/kirgistan2017
Został już tylko tydzień, aby to zrobić, więc nie zwlekaj!

 

 

 

 

 

14.05.2017

Witajcie!❤️✝️
Zostało TYLKO 10 DNI, aby nas wesprzeć. Zachęcamy Was bardzo gorąco do tego!☀🌞
www.pomagamy.im/kirgistan2017

 

 

 

21.04.2017

Witajcie 😀😀😀
Chcemy się pochwalić, że udało nam się już zakupić bilety na podróż. Wyjeżdżamy 30 czerwca, czyli już za 70 dni! Dziękujemy Wam za wsparcie, bo gdyby nie Wy nie byłoby to możliwe!
Dalej zbieramy fundusze na organizacje między innymi obozu w górach dla dzieci z domu dziecka. Zapraszamy Cię do wsparcia naszej inicjatywy, każde 5 zł się liczy!
➡️pomagamy.im/kirgistan2017
A od jutra ruszamy z kursem rosyjskiego, żeby dobrze się dogadywać w Kirgistanie

 

 

 

 

 

16.04.2017

Wesołego Alleluja i radości ze Zmartwychwstałego Jezusa✝️❤️

Pamiętajcie, że w przerwie między jednym kawałkiem ciasta a drugim możecie nas wesprzeć 🙂
➡️www.pomagamy.im/kirgistan2017

 

 

 

 

 

09.05.2017

Czekamy na Was przy KULu!!!
Błogosławionej niedzieli 😆

 

 

 

 

 

08.04.2017

Już DZIŚ O 20:15 będziecie mogli nas usłyszeć w audycji Radio Młodych. Będziemy mówić o naszych planach związanych z Kirgistanem. Możecie nas słuchać na:

http://radioer.pl/stream/
lub w Lublinie na 87,9 FM.

Przypominamy też, że już jutro przez cały dzień będziemy prowadzić KIERMASZ CIAST i KARTEK wielkanocnych przy kościele rektoralnym KUL!
Zapraszamy!

 

 

 

 

 

07.04.2017

Witajcie!

❤️ www.pomagamy.im/kirgistan2017 ➡️ tutaj możecie Nas wspierać!
Dalej sporo nam brakuje do osiągnięcia celu, ale wierzymy, że nas wesprzecie i dzięki Wam nasza misja będzie możliwa 🙂

❗Oprócz tego przypominamy, że 9 kwietnia przy kościele akademickim KUL będziemy kwestować. Oprócz pysznych ciast (mamy nadzieję, że takie będą 🍦) będzie można też zakupić kartki świąteczne i ozdoby. Dochód przeznaczony będzie również na wyjazd misyjny do Ugandy.

👉 Chcemy się jeszcze nieco pochwalić. Daliśmy ostatnio wywiad do radia 🙂 Na dole link do audycji (można nas usłyszeć w około 20 minucie). Pierwszy raz, nieco stresujący, ale sami oceńcie jak wyszło.
http://www.radiownet.pl/publikacje/chrzescijanie-w-iranie…

🎙️ Już 8 kwietnia o 20:00 będziecie mogli usłyszeć audycje z nami w radiu eR -87.9 FM. Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

 

 

01.04.2017

Witajcie!
Nasza zbiórka internetowa w końcu ruszyła!
Załączamy link i zachęcamy do wspierania!
Razem z Wami będziemy w stanie zdziałać więcej!
W linku macie więcej informacji i fotki z naszych poprzednich akcji.
Pamiętajcie, że mamy nagrody dla wspierających:)
Udanego weekendu i błogosławionej niedzieli!

https://wspieram.to/kirgistan2017

 

 

 

 

 

27.03.2017

Witajcie Kochani! 😄
Wczoraj (26 marca) przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną na nasz wyjazd. Gościliśmy w parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Było wspaniale!
Może pogoda nie była idealna (chłodzik), ale ilość dobra i miłości, którymi nas obdarzono rozgrzała nasze serca. <3
Dziękujemy za każde dobre słowo, każdą rozmowę i spotkanie! Chcemy również podziękować bardzo wszelkim darczyńcom, którzy wspomogli nas finansowo, dzięki Wam nasz wyjazd będzie możliwy 😀

W najbliższym czasie podamy więcej informacji o tym jak można nas wspomóc, ponieważ planujemy przeprowadzenie internetowej zbiórki pieniędzy.

P.S. Chcemy Was wszystkich zaprosić na Frunze w Meczecie – spotkanie wokół reportażu o Kirgistanie. Myślimy, że może być ciekawie i sami planujemy się pojawić. Wiedzy o Kirgistanie nigdy za wiele- to wspaniały kraj!
Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1383697135038764/

 

 

 

 

 

14.03.2017

Chcemy Wam przypomnieć, że dzisiaj organizujemy zbiórkę funduszy na nasz wolontariat misyjny! Po każdej Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej możecie nas wesprzeć czy pogadać z nami 🙂 Zapraszamy!!!

 

 

 

 

13.03.2017

Witajcie!😚
U nas nastał pracowity czas przygotowań do wyjazdu: przygotowywujemy się do zbiórek, uczymy rosyjskiego, próbujemy zaplanować dokładnie jak będzie przebiegał nasz pobyt w Kirgistanie.😀
W zeszły weekend pojechaliśmy do sióstr do Wytyczna, gdzie spędziliśmy czas na rozmowach, integracji oraz poznawaniu siebie wzajemnie. To jeden z ważniejszych punktów przygotowań do wyjazdu- trzeba znać się wzajemnie, wiedzieć co nas w sobie denerwuje, co zachwyca, trzeba umieć współpracować. Weekend zleciał bardzo szybko i niesamowicie miło. Pogoda nam dopisała, a jak ktoś nigdy nie był w Wytycznie u sióstr, to pewnie słyszał o tym jak pysznie gotują, więc z pewnością wróciliśmy nieco ciężsi, ale za to niesamowicie szczęśliwi!😋
W przyszłą niedzielę (19.03) organizujemy zbiórkę na naszą misję w Archikatedrze Lubelskiej. Jeśli ktoś z Was chciałby nas wesprzeć, albo po prostu zapytać o coś, pogadać to zapraszamy po każdej Mszy św.
A na sam koniec , chcemy Wam przedstawić dwie osoby z naszego teamu: Kasię i Rafała – nasze grupowe małżeństwo.

Kasia: Jestem szczęśliwą żoną, studentką V roku medycyny i osobą, która od zawsze lubiła podróżować. Mam w sercu pragnienie wyjazdu na misje w przyszłości, dlatego staram się jak najczęściej angażować w sprawy związane z misjami/ wolontariatem, aby jak najlepiej się przygotować do takiej posługi.
Rafał: Jestem szczęśliwym mężem i studentem 3 roku stomatologii. Raz już byłem na wolontariacie w Kirgistanie i bardzo chciałem tam wrócić, żeby jeszcze raz przeżyć to doświadczenie. Mam nadzieję, że przygotuje mnie ono do wyjazdu na dłuższy czas w przyszłości.

 

 

 

 

 

11.02.2017

Witajcie!
Po długiej przerwie wracamy do publikowania postów 🙂
Nowa ekipa przygotowuje się do misji w Kirgistanie od początku roku. Już niedługo wszyscy się przedstawimy i opowiemy coś o sobie. Jednak póki trwają ferie dla studentów, chcemy się Wam przypomnieć i prosić o modlitwę w intencji dobrego przygotowania do służenia w Kirgistanie, a jeśli ktoś czuje, że chciałby nas wesprzeć finansowo to wszelkie informacje podane są na naszym funpage’u.

Jednocześnie chcemy też podziękować wszystkim darczyńcom z KULu, którzy podczas zbiórki 6 stycznia 2017r. wsparli zarówno naszą jak i Ugandyjską misję! Bóg zapłać!

P.S. Na deser pokazujemy Wam zdjęcie chłopczyka, którego dwa lata temu uczyliśmy angielskiego, a w przerwie zabieraliśmy na cukrowa watę.