Kenia

https://www.facebook.com/wakcjikenia2014

 

09.11.2018

KONIEC AKCJI BUCIKI DLA AFRYKI! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZECHCIELI WESPRZEĆ AKCJĘ Kochani!!! Nasz internetowy kiermasz dobiegł końca Bardzo bardzo dziękujemy każdej osobie, która zechciała wesprzeć AKCJĘ BUCIKI DLA AFRYKI! Z przyjemnością informuję, że udało nam się zebrać prawie na 29 par poniżej zdjęcie niektórych Dzieci, dla których organizowana jest akcja, dla części z nich zakupimy buciki !!!

 

 

 

23.10.2018

AKCJA BUCIKI DLA AFRYKI – KOLEJNA MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA CZEGOŚ DOBREGO

KOCHANI! Kolejna okazja żeby zrobić coś dobrego! BUCIKI DLA AFRYKI -> Tym razem naszym kenijskim przyjaciołom ( dzieciakom z misji w Kithatu- zob, zdj misji

Katarzyna Jasinska , Kochanie to dawanie potrzeba nowych butów na święta. Koszt jednej pary to 10$ (~37 zł)

3 sposoby pomocy

1) przelanie dowolnej kwoty na konto FUNDACJI WE ARE ONE 46 1140 2004 0000 3102 7592 9469, z dopiskiem BUCIKI DLA AFRYKI 2) zakupy na naszym WIRTUALNYM KIERMASZU czyli 2w1 – piękne pamiątki z Kenii do domu i pomoc dla dzieci zdjęcia zamieszczam poniżej. Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy! 3) UDOSTĘPNIENIE POSTA + PRZEKAZANIE INFO ZNAJOMYM!

 

 

 

15.11.2015

Moi Drodzy!

Owocem wolontariatu w Kenii, na którym byłyśmy w 2014 roku jest nowo powstała Fundacja “WE ARE ONE”. Założyłyśmy ją w październiku br. , a celem jej pracy jest pomoc na kenijskiej misji w Kithatu.
Siostry Misjonarki Św. Rodziny prowadzą tam m.in. szkołę podstawową, która od stycznia 2016 r. będzie edukowała ok. 400 uczniów. Potrzeby misji wciąż rosną. Wiemy, że nie da się pomóc wszystkim, jednak w odpowiedzi na fragment Ewangelii “Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40) chcemy działać i zmieniać życie choćby pojedynczych ludzi!
Pierwszym projektem realizowanym przez Fundację jest zakup krów, których mleko zostanie przekazane do skupu, a fundusze w ten sposób pozyskane pomogą siostrom sprostać codziennym wydatkom i zaspokoić najpilniejsze potrzeby.

Jednym ze sposobów na pozyskanie funduszy na zakup krowy jest sprzedaż przedmiotów przywiezionych z Kenii, a zakupionych na ten cel przez s.Darianę Jasińską ze zgromadzenia.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję “KROWA DLA AFRYKI” i zakup przedmiotów lub przesyłanie wiadomości dalej.
W galerii znajduje się album ze zdjęciami przedmiotów.
Zainteresowanych wsparciem akcji, prosimy o kontakt mailowy:

[email protected] – Dominika
[email protected] – Marta

Niebawem ruszy strona internetowa oraz facebookowy profil naszej Fundacji “WE ARE ONE”, do których adresy zostaną rozesłane. Zapraszamy do śledzenia i działania na rzecz potrzebujących z Kithatu!
Serdecznie pozdrawiamy
Dominika Zawadzka

 

 

 

29.09.2015

Zapraszam do oglądania 3 odcinka WE ARE ONE! Enjoy! 🙂
https://youtu.be/ywLmkq-71ac

 

 

 

05.09.2015

Przypominamy o ZBIÓRCE

Przypominamy o ZBIÓRCE UBRAŃ DLA KENIJSKICH DZIECIAKÓW!!! Najbardziej potrzebne są ubranka dla 4-5latków. Ale zbieramy również dla starszych. Przejrzyjcie proszę szafy, bo te dzieciaki naprawdę nie mają nic. Dzieciaki chodzą ubrane tak ja na zdjęciu, w podartych i brudnych ubraniach. POMÓŻCIE! adres: Dominika Zawadzka ul. Elbląska 12/20 01-737 W-wa.

 

 

 

 

 

03.08.2015

JAMBO! Chciałabym podzielić się przewspaniałą informacją, że WRACAM tam gdzie rok temu zostawiłam wielką część swojego serca!!!! Pod koniec września wraz z dwiema wolontariuszkami lecimy do Kithatu! KOCHANI ZADZIAŁAJMY ZNOWU! Rozmawiałam dzisiaj z S. Dariną. POTRZEBNE SĄ UBRANKA DLA DZIECI W WIEKU 4-5 LAT! Tym razem dostarczę przekazane rzeczy osobiście. Każdemu kto w paczce napisze swój adres mailowy prześlę zdjęcie dziecka w ubranku Rzeczy oczywiście mogą być używane adres znacie! Dominika Zawadzka ul. Elbląska 12 m 20, 01-737 Warszawa!

 

 

 

 

 

25.07.2015

Z przyjemnością przedstawiamy Wam zdjęcia maluchów z Kithatu z jedzeniem zakupionym dzięki akcji charytatywnej na allegro dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zechcieli pomóc dzieciakom! ASANTE!

 

 

 

29.06.2015

Cześć ludziska!
Właśnie dziś mija 1 rok (słownie: J E D E N R O K) od naszego wylotu do Kenii! Dokładnie 29 czerwca siedzieliśmy załadowani tonami bagażów na lotnisku i czekaliśmy na jedną z największych przygód naszego życia… i się nie zawiedliśmy Ależ ten czas zleciał! Teraz życie wygląda już zupełnie inaczej – dziewczyny uruchamiają fundację, część z nas pracuje w Warszawie, 1/8 ekipy odkryła swoje powołanie do zakonu, a naszego jezuitę posyłają na studia do Paryża. Dużo zmian! A jak Wam zleciał ten rok?
Pozdrawiamy!

 

 

 

02.06.2015

FUNDACJA WE ARE ONE JUŻ NIEBAWEM W AKCJI! OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO Jest jeszcze jedna bardzo ważna wiadomość dzisiaj z Martą drugim założycielem fundacji byliśmy u notariusza! Podpisaliśmy akt założycielski FUNDACJI WE ARE ONE !!!! Już niebawem będziemy mogli razem zdziałać jeszcze więcej! Oj będzie się działo! JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!!

 

 

 

 

01.06.2015

AKCJA BANDAŻ DLA AFRYKI NADAL TRWA

WSPÓLNOTA OAZOWA Z URSUSA przekazała 1200 zł na wysyłki paczek! Pieniądze zostały zebrane podczas kiermaszu z ciastami. Z całego serca WAM dziękujemy !!!

Kochani witajcie po krótkiej przerwie!
Mam wspaniałą wiadomość dzięki WSPÓLNOCIE OAZOWEJ Z URSUSA możemy nadal kontynuować AKCJĘ BANDAŻ DLA AFRYKI! Wspólnota przekazała kwotę 1200 zł na wysyłki naszych paczek! Pieniądze zostały zebrane podczas kiermaszu z ciastami. Chciałabym bardzo bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom ze wspólnoty, a szczególnie Kindze Najkowskiej ! D.Z.I.Ę.K.U.J.E.M.Y!!!!

a więc CZEKAM NA PACZKI Z BANDAŻAMI !!!!

 

 

 

 

23.05.2015

KOCHANI! Po krótkiej przerwie znowu jesteśmy z Wami! Tym razem znowu charytatywnie na rzecz misji w Kithatu, a dokładniej kenijskiego żłobka. Zbieramy pieniążki na worki z ryżem, fasolą oraz kukurydzą. ZAPRASZAMY DO AUKCJI!

1)Drewniany komplet łyżek do sałatek z Kenii

https://archiwum.allegro.pl/oferta/drewniany-komplet-lyzek-do-salatek-z-kenii-i5379678630.html

2)Drewniana miseczka z Kenii

https://archiwum.allegro.pl/oferta/drewniana-miseczka-z-lyzeczka-z-kenii-i5379708725.html

3)Drewniana figurka z Kenii

https://archiwum.allegro.pl/oferta/drewniana-figurka-z-kenii-i5379798339.html

4) Magnes z Kenii

https://archiwum.allegro.pl/oferta/magnes-z-kenii-i5379814250.html

5)Kamienna miseczka z Kenii

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kamienna-miseczka-z-kenii-i5379731779.html

6)Drewniany breloczek z Kenii

https://archiwum.allegro.pl/oferta/drewniany-breloczek-z-kenii-i5379801997.html

 

 

 

 

13.05.2015

Moi drodzy, potrzebuję pomocy! Obecnie w Polsce jest Siostra Dariana ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, na stałe będąca na misji w Kithatu w Kenii (OD NIEJ ZACZĘŁA SIĘ CAŁA BANDAŻOWA AKCJA). “Urlop” Siostry to jedyna możliwość na zebranie funduszy, aby działanie misji było możliwe. Obecnie Siostra Dariana szuka parafii na terenie całej Polski, której łaskawi proboszczowie zgodziłby się na kwestę. Jeżeli znacie jakiegoś uprzejmego księdza lub proboszcza bądź zechcielibyście się zapytać o kwestę w Waszej parafii w imieniu S. Dariany, będzie Wam bardzo wdzięczna. W razie jakichkolwiek pytań śmiało piszcie do mnie wiadomość. Jeżeli ktoś chciałby porozmawiać bezpośrednio z Siostrą też istnieje taka możliwość PROSZĘ, UDOSTĘPNIAJCIE POST!

 

 

 

 

 

27.02.2015

Kochani!
Tak jak zapowiadaliśmy – z nową mocą ruszamy do działania na rzecz potrzebujących w Afryce!
Tworzymy Fundację, której nazwa to “We Are One”!
W związku z tym zapraszamy osoby, które chciałyby działać z nami pamiętając, że niezależnie od koloru skóry, miejsca zamieszkania i statusu społecznego jesteśmy JEDNOŚCIĄ!!!
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres [email protected]
Na zgłoszenia czekamy do końca marca.
Pozdrawiamy!

 

 

 

24.12.2014

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Kochani!Życzymy pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia!Radości i ogromu miłości!Niech Chrystus zagości w naszych sercach i zadomowi się w nich na dobre! 🙂

 

 

 

 

23.12.2014

Kolejne ogłoszenie parafialne
Szkoła Kontaktu z Bogiem
Są to rekolekcje, które pozwolą Ci usłyszeć głos Boga w Twoim życiu, wyciszyć się, uspokoić, poznać swoje cele życiowe, rozeznać powołanie i odnaleźć radość życia!

 

 

 

 

17.12.2014

Kochani!
Wielkość waszego serducha nas zawstydza!
Zakończyła się zbiórka “Ołówek czy kredka?”. Po cichu założyliśmy, że chcielibyśmy zebrać i wysłać 200 ołówków.
Natomiast ile ich podarowaliście? UWAGA!
566 ołówków
i 21 kompletów nowiutkich kredek !!!
Do tego niektórzy z Was, którzy przez nieobecność w Warszawie nie mogli fizycznie podarować ołówka, przekazali nam pieniądze na ten cel.
Zostaną one przeznaczone na opłacenie PACZKI do Subukii (m.in. zawierającej ołówki i kredki),
którą nadamy już po Nowym Roku
Gorące pozdrowienia!
Ogromnie DZIĘKUJEMY w imieniu Sióstr i dzieciaków!

 

 

10.12.2014

Powoli lądujemy ze zbiórką ołówków i kredek dla Subukii…
Teraz pozostało je spakować i wysłać do Kenii. Ślicznie dziękujemy za pomoc!
Jednak zanim nastąpi wysyłka paczek… – dowiedzieliśmy się o kolejnej pilnej potrzebie. Dlatego z akcji ołówkowo – kredkowej płynnie wskoczymy w akcję …
Szczegóły niebawem! Bądźcie czujni!
Harambee! Dobrej nocy!

 

 

 

09.12.2014

Wieści z ołówkowego frontu…
Część tego, co udało się zebrać do tej pory…
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy już dorzucili swój ołówek lub kredkę!

 

 

 

 

03.12.2014

Kochani! Mikołajkowa zbiórka ołówków i kredek!
Uczniowie z Subukii czekają na naszą pomoc!

 

 

 

02.12.2014

Kochani!
Jutro powiemy więcej, a dziś tylko krótka ,,zajawka” nowej akcji
czy raczej kontynuacji projektu ,,Kenia 2014″.
Organizujemy zbiórkę dla Subukii!
Siostra Feliksa wspomniała podczas spotkania w DA Dąb o pewnej naglącej potrzebie, która dotyczy uczniów szkół…
Jeśli uczeń kenijskiej szkoły chce przystąpić do egzaminu musi posiadać…
Już jutro o szczegółach – co zbieramy dla dzieciaków
i gdzie te podarunki możecie zostawiać.
A tymczasem – spokojnej nocy wszystkim!

 

 

 

30.11.2014

Prezentacja odbyła się już jakiś czas temu ale jeszcze raz dziękujemy za liczny udział!
Ilość gości przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Najbardziej zaskoczyła nas obecność siostry Feliksy, która na co dzień pracuje w kenijskiej Subukii. Akurat w tym terminie przebywała w Polsce będąc przedstawicielką misji. My byliśmy w Kenii zaledwie przez 1 miesiąc, a to siostry prowadzą tamtejsze placówki 24h na dobę – zasługują za to na wielki szacunek z naszej strony.
Bardzo miło było nam zaprezentować całościowo projekt Kenia 2014. Przedstawiciele obu grup projektowych: Piotrek i Krzysiek przygotowali materiał, który mamy nadzieję zaraził pozytywnie ideą pomocy innym – tym, którzy są blisko, ale i tym, którzy mieszkają daleko.
Trzymajcie się!

 

 

 

 

24.11.2014

Drodzy Keniofile!
Gorąco dziękujemy za obecność na zeszłopiątkowym spotkaniu w DA “Dąb”!!! Za Wasze zainteresowanie i wytrwałość
Mamy nadzieję,że opowieści siostry Feliksy i nasze przynajmniej w jakimś stopniu przybliżyły Wam kenijską rzeczywistość i pozwoliły na chwilę przenieść się do Afryki.
A JEŚLI… wciąż chcecie wspierać dzieciaki z Subukii i Kithatu – już teraz macie okazję!
Jak wspominaliśmy, w przyszłości zostanie powołana do życia fundacja wspierająca te dwie placówki,
jednak my JUŻ DZIŚ organizujemy ZBIÓRKĘ DLA SUBUKII.
Jest “Bandaż dla Afryki”… co będzie kolejne? Szczegóły wkrótce!

 

 

 

 

22.11.2014

JCS szuka wolontariuszy

POSZUKIWANA/\POSZUKIWANY_wolontariat wśród uchodźców

Prowadzimy nabór na stanowiska:
A. asystent społeczno-integracyjny (indywidualne towarzyszenie uchodźcom i pomoc w najpilniejszych sprawach życia codziennego)
B. informatyk (mini-administrator komputerów w centrum dla uchodźców; kurs z podstaw obsługi komputera – poczta, skype, word…)(nie wymagamy dyplomu inżyniera)

 

 

 

 

17.11.2014

Przypominamy, że już w najbliższy piątek – 21 listopada będzie można zobaczyć naszą prezentację dotyczącą projektu Kenia 2014. Utworzyliśmy już wydarzenie (widnieje na naszym profilu kilka postów niżej).
Chodźcie, będzie fajnie!

 

 

 

13.11.2014

Kochani!
Już w przyszły piątek – 21 listopada będzie można wysłuchać naszej prezentacji dotyczącej całego projektu Kenia 2014. W trakcie spotkania, które odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim przy Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie będzie można zadać nam pytania oraz posłuchać o przygodach, które tam przeżyliśmy.
Serdecznie zapraszamy zarówno wszystkich tych, którzy śledzili nasze poczynania na czarnym lądzie i wspierali nas jak i tych, którym Projekt Kenia 2014 zupełnie nic nie mówi… przynajmniej będziemy mieli szansę wreszcie się poznać!

 

Więcej informacji na wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/547772592026076/

 

 

 

25.09.2014

Część druga!
Akcja tego krótkiego filmiku dzieje się kilkadziesiąt minut później po tej z “Raportu pierwszego”. Dziewczyny się wyszalały, więc teraz czas na Piotrka.
Dosyć drastyczną wydawałoby się rzeczą jest brak butów jednego z chłopaków biegających po tych kamieniach (dobrze to widać na filmiku) jednak ku naszemu zdziwieniu ten nic sobie z tego nie robił – te dzieciaki muszą mieć niesamowicie twardą skórę. Aż ciarki przechodzą…
Piłka zrobiona była chyba z jakiegoś zgniecionego worka, który był owinięty wiele razy sznurkiem… ważne, że działało!
A co do samych umiejętności piłkarskich… młodzi Kenijczycy całkiem nieźle sobie radzą!

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2WHtUMdBDt0choUse4FtYSx0zc_HKXhEOY0bGN9nYrtmH2ZXq_o8pL260&v=uFC_314EYAM&feature=youtu.be

 

 

 

22.09.2014

Kolejny filmik z naszych poczynań w Kenii!
Oprócz wykonania fizycznej pracy mieliśmy też pragnienie przebywania z tubylcami – niestety niekiedy brakowało na to czasu. Jednak czasem w wolnych chwilach udawało nam się podłączyć pod grupki dzieciaków i troszkę z nimi pobyć. Tutaj właśnie została uwieczniona jedna z tych chwil.
Zobaczcie jak dziewczyny wywijają mimo, że wcześniej zupełnie nie znały kroków! To wszystko na żywioł!

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0EQutWnwzl_SE-9jSYtZZ9iBBEMgZzcsroui6Jvi-XAQu9NE709PPZf4E&v=yFBhaKdhNwY&feature=youtu.be

 

 

 

16.09.2014

Kolejna relacja z naszego wyjazdu na Deonie! Tym razem opowiada Krzysiek

https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczenstwo/podroz-zycia-malo-powiedziane,306576

 

 

 

16.09.2014

O rezultatach naszej pracy w Kenii :

http://kenia.wakcji.org/index.php/home/46-efekty-kithatu

 

 

 

16.09.2014

Kochani!
Akcja – “córka” Kenii 2014 lub też jej kontynuacja!
Jakiś czas temu wspominaliśmy o zbiórce bandaży dla Kithatu.
Wciąż można je podarować Kenii! Nic straconego! Wszystkiego dowiecie się ze strony Bandaż dla Afryki.
Gorąco ZAPRASZAMY!

https://www.gosc.pl/doc/1681578.Tu-jest-wojna/2?fbclid=IwAR19vKaggIzUeTioIheCGNZmbLdUZV8cuhaWQaYwqw-MIbsNrEtSQSl5pF8

 

 

 

11.09.2014

Ciekawy artykuł dotyczący Subukii, w której spędziliśmy połowę naszego wolontariatu w Kenii. Mięliśmy przyjemność poznać o. Arka.

https://www.gosc.pl/doc/1681578.Tu-jest-wojna/2?fbclid=IwAR0BKzfwinjnhVf4pr3fUywNTrQUPPBmoouQYhFNMDYX_L5Tah2kfMdy0cs

 

 

 

10.09.2014

Deon znów o nas pisze!

https://deon.pl/inteligentne-zycie/styl-zycia/komputery-i-cement-wolontariat-w-kenii,323538

 

 

 

02.09.2014

Mamy dwie informacje!
Pierwsza dotyczy naszej Dominiki.
Czuje się już nieco lepiej, choć wciąż jest osłabiona. Jest szansa, że opuści szpital już pod koniec tygodnia W dalszym ciągu mocno trzymamy kciuki !!
Druga informacja odnosi się do Kithatu.
W październiku br. wioskę tę odwiedzi wolontariuszka z Poznania i chętnie zabierze do Kenii to, co obecnie najbardziej potrzebne s.Darianie.
Korzystając z tej możliwości i odpowiadając na prośbę siostry ZBIERAMY BANDAŻE wszelkiego rodzaju!!!
Kenijskie są niewiele warte, więc siostra poprosiła o mały ,,przerzut” z Polski Przydadzą się głównie w przychodni.
W związku z tym prośba do Was. Jeśli przebywacie w Warszawie lub jej okolicach i chcecie ponownie wspomóc Kithatu – jest ku temu okazja Można przekazać bandaż nam, od nas trafi do Poznania, a z Poznania prosto do Kithatu! Mamy mało czasu!!! Tylko do końca tygodnia!
Więcej informacji w wydarzeniu, które jeszcze dziś zostanie utworzone na profilu.

 

 

 

25.10.2014

Kochani!
Potrzebne jest Wasze wsparcie. Czekamy na Dominikę, która ma dotrzeć na Okęcie dzis o 22:20. Zachorowała na malarie, a objawy choroby trafiły akurat na czas podróży. Prosimy o modlitwę w intencji jej zdrowia.
Harambee!

 

 

 

05.08.2014

Kochani!
Wszystko, co dobre szybko się kończy.
Dobiegł końca miesięczny wolontariat w Kenii. We wtorek 29.07. wylądowaliśmy w Warszawie. Cali, zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy do swoich rodzin, obowiązków, prac
Jedna z nas – Dominika – wydłużyła swój pobyt w Kithatu o dodatkowe 3 tygodnie, aby pomóc Siostrom w organizacji i prowadzeniu wakacyjnego camp-u dla dzieci.
Potrzebujemy chwili na zestawienie informacji o funduszach, które dzięki Waszej hojności umożliwiły wzrost misjom w Subukii i Kitkatu. Już niebawem zamieścimy pełną listę prac przez nas wykonanych oraz kwoty, które trafiły do placówek misyjnych.
Sukcesywnie będziemy zamieszczali zdjęcia oraz filmy z pobytu w Kenii.
Gorąco pozdrawiamy!
P.S.
Zakończył się miesięczny wolontariat, jednak to nie koniec naszej przygody z Subukią i Kithatu. Chcemy w dalszym ciągu wspierać posługę Sióstr. Z czasem na tym profilu pojawią się również informacje o tym, w jaki sposób pragniemy kontynuować rozpoczęte dzieło Harambee!

 

 

 

04.08.2014

Mamy dla Was pierwszy filmik! Jest internet bez limitów to można szaleć
Do tego potrzebny jest mały background – W Kenii szkoły rywalizują ze sobą na podstawie wyników testów, które są pisane przez wszystkie klasy każdego roku. Tak więc szkoła, której pomagaliśmy postanowiła nagrodzić najlepsze klasy pucharami, które są wręczane na koniec roku (czyli właśnie teraz). I tak, klasa która zajmie najwyższe miejsce w konfrontacji ze swoimi rówieśnikami z okręgu dostaje nagrodę. Dlaczego dwa puchary? Ano dlatego, że konkurują ze sobą klasy 1-3 i 4-6.
Najśmieszniejsze jest to, że na filmiku widać, że cała szkoła świętuje rozdanie nagród, mimo że nie wszyscy wygrali – tym dzieciakom nic nie przeszkodzi w dobrej zabawie
Miłego oglądania !

 

 

 

03.08.2014

http://kenia.wakcji.org/index.php/home/43-cali-zdrowi-i-szczesliwi-wrocilismy-do-polski?fbclid=IwAR3ROpIkfIhYG0YwyzQ0c3fRs21jWs35ojUMNIbID850eaNHjFApXYIqQ2c

 

 

 

25.07.2014

 

 

 

 

24.07.2014

Jumbo!
Ostatnio byliście bardzo skuteczni, więc znów prosimy o wsparcie
Właśnie jedziemy do sąsiedniego miasteczka, gdzie dostaliśmy zaproszenie do szkoły średniej. Mamy kilka godzin do zagospodarowania dla ok 180 osób. Jest wyzwanie prosimy o modlitwę i gorąco pozdrawiamy!
Ekipa Maćka

 

 

 

22.07.2014

Subukia

 

 

 

 

19.07.2014

Kochani!

Gorąco pozdrawiamy z Subkii!
Prowadzimy właśnie trzydniowe warsztaty/seminarium dla młodzieży. Jest z nami 25 osób i przeprawa nie jest łatwa, bo jednak istnieje bariera kulturowa, szczególnie bariera języka. Prosimy o modlitwie. Staramy się pomoc im w odkrywaniu swojej tożsamości, wartości. W większości pochodzą z rozbitych rodzin albo mają inne tego typu trudności.
Jeszcze raz gorąco prosimy o modlitwie i dziękujemy!

“ekipa Maćka”

 

 

 

17.07.2014

Wolontariat Kenia 2014

 

 

 

17.07.2014

Jambo!

Żyjemy! Safari zachwyciło nas widokami, bogactwem fauny wschodem słońca…ponadto było doskonałą okazją do spotkania w pełnym składzie
Spotkanie pierwszego stopnia z dzikimi zwierzętami za nami. Obecnie znów pracujemy już w wioskach. Grupa Mateusza nadaje tym razem z Kithatu Prowadzimy lekcje informatyki dla dzieci z klas 5. i 6. Przygotowujemy ponadto regały do biblioteki, malujemy klasy, stoliki, kładziemy płytki ceramiczne, projektujemy logo szkoły. Pracy wydaje się przybywać z każdym dniem. Z drugiej strony nasz czas w Kenii coraz bardziej się kurczy. Zwieramy więc szeregi i korzystamy z czasu, który jeszcze nam został
Polecamy modlitwom siebie, a jeszcze goręcej ludzi tutejszych, których mamy radość spotykać.
Pozdrawiamy serdecznie!!

Harambee!

 

 

 

11.07.2014

Subukia

 

 

 

 

11.07.2014

Kochani!

Czas mija nieubłaganie. Dobiega końca pobyt grup w pierwszych wioskach.
Już jutro (w sobotę) wyruszamy na polowanie na dzikiego zwierza Weekend spędzimy wspólnie na safari, po czym ponownie czwórkami udamy się do wiosek.
Na zakończenie naszego pobytu w Subukii przede wszystkim dziękujemy Siostrom, które “wolontariuszkami” są przez 365 dni w roku i każdego dnia z wielkim zapałem podejmują trudy pracy misyjnej Dziękujemy za domową atmosferę i wielkie serca!

Cieszymy się, że przynajmniej w pewnym stopniu mogliśmy być pomocni. A co udało się zrobić?
– zadbaliśmy o bezpieczeństwo Sióstr instalując alarm;
– zaprojektowaliśmy boisko i rozpoczęliśmy jego budowę – trwa przygotowanie gruntu pod ten sportowy obiekt
– wykonaliśmy szereg prac/napraw wewnątrz i dookoła domu
– przygotowaliśmy pomoce naukowe dla dzieci z przedszkola
– uczestniczyliśmy w zajęciach w szkole specjalnej

Coś się kończy, coś zaczyna…

Gorąco pozdrawiamy na horyzoncie widząc już Kithatu!
[grupa Mateusza]

 

 

 

05.07.2014

Kithatu

 

 

 

 

05.07.2014

 

 

 

 

05.07.2014

Kochani jest prośba od Kithatu!
Podrzućcie nam jakieś gry, zabawy edukacyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej. Najlepiej na jakiegoś dropboxa albo coś w ten deseń. Mamy tu słabe łącze i dużo czasu zajmuje ( i kosztuje) wyszukiwanie takich rzeczy, dlatego byłoby wspaniale, gdybyście pomogli. Dzieci jeszcze nigdy nie pracowały na komputerze, więc mogą to być najprostsze rzeczy.
Jeśli dobrze pójdzie, to w poniedziałek będziemy uruchamiać salę komputerową!
Teraz wracamy do robienia biureczek i czekamy na dostawę zamówionych komputerów!
Harambee!

 

 

 

03.07.2014

Jeden z naszych obchodzi dziś urodziny! Wszystkiego najlepszego Krzychu, stara żyrafo!

 

 

 

 

03.07.2014

Subukia

 

 

 

 

01.07.2014

No i stało się! Zostaliśmy rozdzieleni …

To było nieuniknione, a jednak wbrew wcześniejszym pozorom, nawet bolesne. Dziś ok 13 (czasu kenijskiego :p) Mateusz, Piotrek, Gosia i Marta pojechali z siostrą Feliksą do Subukii. Droga w zapakowanym po dach samochodzie była zapewne nie lekka mimo, że siostra Feliksa podobno daje radę za kierownicą jeepa. Upychaliśmy ich jak śledzie, rolmopsy. Przed godzinką dostaliśmy telefon, że są cali i zdrowi, już nawet lekko zaaklimatyzowani. Wierzymy, że ta rozłąka będzie, mimo pozornego trudu, jednak owocna. W końcu jako ekipa będziemy mięli dwa razy więcej przeżyć 🙂

Dzisiejszy dzień był ostatnim z tych leniwszych. Korzystając z okazji, że jesteśmy w Nairobi, odwiedziliśmy  jeszcze razem Giraffe Centre. Świetne zwierzęta. Mogą coś o tym powiedzieć Dominika z Krzyśkiem, ale to najlepiej pokażą zdjęcia 😉 Guźce biegające im między nogami też były pocieszne. Wiecie, te  świnie z Afryki :p Chętni zwiedzili też muzeum Karen Blixen.

Co do wczorajszych relacji, to zderzyliśmy się po raz pierwszy z tak dużym rozwarstwieniem społecznym. Spodziewaliśmy się dość tanich zakupów, a  tymczasem ceny są podobne do polskich, przy średnich zarobkach wynoszących 150-300$. Nie mamy pojęcia, jak najbiedniejsi dają radę wiązać koniec z końcem. Na prowincji ratuje natura, jakieś zbiory, tańsze warzywa, owoce, ale miasto jest bezlitosne pod tym względem. Sporo też sobie pogadaliśmy z siostrą Feliksą i Dorianą. Jednak zupełnie inaczej słucha się o trudach i radościach życia na misjach z pierwszej ręki. Jest co robić, to trzeba przyznać 😉

Dziś, już w składzie : Dominika, Randa, Krzysiek i Maciek, zrobiliśmy wstępne zakupy na nasze warsztaty w Subukii, oraz książki i gry edukacyjne do czytelni w Kithatu. Super uczucie, kiedy w końcu po tylu przygotowaniach, zebrane dzięki Waszej pomocy pieniądze zaczynają się zamieniać w konkret, a my jesteśmy coraz bliżej bezpośrednich działań. Nie możemy doczekać się spotkania z dzieciakami, a to już jutro 😀

Przed snem byliśmy jeszcze na wspólnej adoracji. Pan Jezus, poprzez słowo z Flp 1, 3-11, zachęca nas do gorącej modlitwy za siebie nawzajem. Trzeba się przyznać, że łatwo jest nam uciekać w czyste działanie, aktywizm i zapominać kto tak naprawdę działa, czyją mocą mamy się posługiwać. Nie możemy zaniedbać modlitwy, bo to ona kieruje nas “na większą chwałę Bożą” i wyrywa z egoizmu. Was też drodzy prosimy o pamięć w modlitwie. Nośmy siebie wzajemnie w naszych sercach jak Paweł Filipian.

Harambee!

Ekipa Maćka*

PS Link do relacji siostry Feliksy z placu budowy w Subukii:
http://caritas.pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski-i-ze-swiata/9640-budowa-przedszkola-rozpoczeta-korespondencja-z-subukii

*To tylko umowna nazwa, w końcu to SJ więc niech ma :p

 

 

 

01.07.2014

Jeden z typowych napisów, które można zobaczyc w Kenii

 

 

 

30.06.2014

Kochani!
Żyjemy! Jesteśmy w Nairobi, bardzo szczęśliwi i równie zmęczeni Siostry przyjęły nas niezwykle ciepło i gościnnie. To ostatnie chwile razem, ponieważ już jutro pierwsza czwórka wyrusza do Subukii. Dzięki za zainteresowanie, pytania, modlitwy!
Będziemy starać się na bieżąco informować o naszych działaniach.

 

 

 

 

29.06.2014

To już! Czas na Amsterdam! O 21 wylatujemy do Nairobi!

 

 

 

26.06.2014

Jeszcze jedna wiadomość na zakończenie dnia

Dzięki Waszym wielkim sercom na naszym kenijskim koncie znajduje się obecnie ponad 40 000 złotych!
Zakupimy m.in. komputery do pracowni dla dzieci, narzędzia potrzebne Siostrom przy codziennych pracach, przybory dla uczniów i wiele innych. Wszystko dzięki Wam!

 

 

 

26.06.2014

Kochani!!
Nie do wiary! Już w niedzielę wylatujemy do Kenii
Zabieramy tam ze sobą wszystkie Wasze modlitwy i ofiary
i czynimy realnym to, co przez ostatnich kilka miesięcy pozostawało marzeniem.
Najbliższa niedziela to również ostatnia kenijska kwesta!
Zapraszamy do parafii św. Franciszka z Asyżu (Nowodwory).
Pozostajemy w łączności! W miarę możliwości będziemy meldowali za pomocą internetu o sytuacji w Subukii i Kithatu
Gorące pozdrowienia!!

 

 

 

10.06.2014

12 dni do wylotu…
A na naszej stronie słów kilka o tym, jak działaliśmy ostatniej niedzieli:

http://kenia.wakcji.org/index.php/home/41-intensywna-niedziela-15-czerwca?fbclid=IwAR1Mt4vL8AkToPfea7l1__2oteCgfIK8ZXwskYOhJHWuncJDUcQSW5hfdwI

 

 

 

10.06.2014

Kochani!
Nieco ponad 2 TYGODNIE dzielą nas od spotkania z Kenią oko w oko!
Skrzynka mailowa naszej grupy pęka w szwach! Wciąż pracujemy, ustalamy szczegóły, a wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do wyjazdu i prac w Subukii i Kithatu.
Dzięki Wam na kenijskim koncie znajduje się obecnie ponad 11 tys. PLN! Już teraz korzystamy z tych środków. Niektóre z potrzebnych na misji narzędzi korzystniej jest zakupić w Polsce. Zbieramy również m.in. zabawki i ubranka dla dzieci. Wszystkie one polecą z nami do Kenii
W najbliższą niedzielę (15.06.) będziemy gościli w trzech warszawskich parafiach:
– św. Grzegorza Wielkiego przy ul. Włodarzewskiej
– sanktuarium NMP Łaskawej przy ul. Świętojańskiej
– Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego
Pozdrawiamy gorąco! Trzymajcie kciuki, byśmy pod koniec działań w Polce wciąż ,,byli dla” Kenii na 100%

 

 

 

07.06.2014

Konferencja o słoniu?
wspomnienie Falenicy

 

 

 

04.06.2014

Kochani,
czerwcowe, ostatnie spotkanie formacyjne już za nami. Podczas niego odbyliśmy wideokonferencję z s.Darianą z Kithatu.
Za 26 dni wylatujemy do Kenii! Zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły.
Pierwszy – Gosia, Marta, Mateusz i Piotrek – trafi na początek do Kithatu.
Drugi – Randa, Dominika, Krzysiek i Maciek SJ – będzie pracował w Subukii.
Około 17.06. grupy zamienią się miejscami.
Znamy nieco więcej szczegółów dotyczących naszych afrykańskich zadań.
W Kithatu pomożemy przy uruchomieniu pracowni komputerowej (np. zakup komputerów, oprogramowania), biblioteki (katalogowanie książek), umeblowaniu sali komputerowej, jadalni dla dzieci oraz innych pracach ,,budowlanych”.
W Subukii natomiast wolontariusze poprowadzą warsztaty o powołaniu/ karierze/ seksualności, które skierowane będą do młodzieży. Ponadto wykonają szereg prac związanych z trwającą tam budową.
Dzieła wspomniane powyżej będą możliwe wyłącznie dzięki Waszej dobroci i hojności!
Do ostatniego momentu gromadzimy fundusze dla Subukii i Kithatu. Przed nami kilka kwest. Projekt wciąż można wspierać poprzez wpłaty na konto bankowe :

http://kenia.wakcji.org/index.php/pomoz-nam

Dziękujemy, że od tych kilku miesięcy jesteście z nami!
HARAMBEE!!

 

 

 

26.05.2014

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Wczoraj zakończyliśmy falenickie dni skupienia, które upłynęły nam w wyjątkowym towarzystwie – wolontariuszy siostrzanego projektu

Nepal W Akcji 2014

Był to piękny czas wspólnej modlitwy, świadectwa, zabawy, rozmów i ładowania akumulatorów na najbliższy miesiąc. Czerwiec bowiem – ostatnia prosta przed wylotem – zapowiada się bardzo pracowicie
Zakończyła się również aukcja książki. Gratulujemy szczęśliwemu nabywcy i życzymy miłej lektury! Dziękujemy za tę formę wsparcia naszego projektu!
Harambee!

 

 

 

26.05.2014

Co nas łączy? Słonie! 😃
Trąby w górę! z Nepal W Akcji 2014

 

 

21.05.2014

Cóż tam, Panie, na DEON-ie? Kenia! 🙂
Zajrzyjcie koniecznie!
Pięknego dnia!
Projekt Kenia 2014 – “Być dla…”

https://deon.pl/kosciol/patronaty/projekt-kenia-2014-byc-dla,305301

 

 

 

10.05.2014

Słowo o najbliższych kwestach… 🙂
# 25 V – św. Franciszka z Asyżu, ul. Hynka
# 15 VI – Grzegorza Wielkiego, ul. Włodarzewska
MB Łaskawej, Świętojańska
# 22 VI – Andrzeja Boboli, Rakowiecka
Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN
NMP Królowej Apostołów, Ołtarzew
Jak widać, dwa czerwcowe weekendy zapowiadają się szczególnie aktywnie 😉
Większość z zaplanowanych kwest (poza jedną) odbędzie się w Warszawie.
Do zobaczenia!! 🙂
Wciąż trwa charytatywna aukcja książki :
Jak wspominaliśmy, dochód zostanie przeznaczony na realizację założeń Projektu.

 

 

 

13.05.2014

Prace kwietniowo-majowe

Kochani! 🙂

Do wylotu zostały nam niespełna dwa miesiące!

Załatwiamy jeszcze ostatnie formalności, szczepienia, ubezpieczenie. Do tego wciąż mamy spotkania formacyjne, organizujemy kwesty… Wszystkie ręce na pokład! Czas biegnie nieubłaganie, a chcemy jak najlepiej przygotować się do pracy w Kenii.

Raz jeszcze dziękujemy Świętej Lipce oraz warszawskiej parafii Michała Archanioła za kwesty podczas majowego weekendu!

 

 

 

03.05.2014

Majowy weekend w pełni! 🙂
Nasza grupa maj rozpoczyna kwestami.
I tak dziś gościmy w parafii
Św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej w Warszawie,
a już jutro spotkamy się z parafianami i pielgrzymami mazurskiej Świętej Lipki.
Już teraz dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości misjom i naszemu wolontariatowi! 😉
Pozdrowienia!!

 

 

 

12.04.2014

Drodzy Keniowspieracze! 😉
Mamy dla Was prawdziwą gratkę!!
Zapewne jest wśród Was wielu miłośników podróży. Zapewne znacie również wybitną postać, jaką jest Pan Jacek Pałkiewicz.
Otrzymaliśmy od Pana Jacka książkę ze specjalną dedykacją! Postanowiliśmy nie zachowywać jej dla siebie, ale dać komuś z Was szansę jej posiadania. Czy ktoś byłby zainteresowany?? 🙂
Oczywiście cała suma z licytacji książki przeznaczona zostanie na realizację założeń projektu Kenia 2014.
Wkrótce link do licytacji 🙂 A póki co zapraszamy na :

http://www.palkiewicz.com/index.php?lang=pol

Ciepłe pozdrowienia!

 

 

 

28.03.2014

Lubisie, będzie okazja spotkania!
Pojutrze – 30.03. – będziemy gościli w parafii Matki Bożej Anielskiej przy ul. Modzelewskiego w Warszawie.
Kto może, niech przybywa. Otrzymacie od nas ulotki i odpowiedź na każde pytanie związane z Kenia 2014

Do zobaczenia! 🙂
P.S. Ruszył blog jednego z nas – Piotrka :
http://siedempodrozy.wordpress.com/
Obecnie opisuje wyprawy autostopowe i związane z nimi przygody. W przyszłości pojawią się na nim relacje z Kenii 🙂 Gorąco polecamy!!!

 

 

 

19.03.2014

Poniżej zdjęcia z Kithatu.
Będzie to, obok Subukii, miejsce naszej działalności.
Właśnie tam “Będziemy dla…” 🙂
Wszystkie zdjęcia pochodzą z albumu Mateusza. Wykonał je podczas pierwszej wizyty w Kenii.