Zambia 2015

https://www.facebook.com/Projekt-Zambia-2015-1574390749469687/

 

 

25.12.2015

“Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym” Jan Paweł II
Kochani, życzymy Wam radości z Narodzenia !

 

 

 

 

26.10.2015

Grupa zambijsko-londyńska razem!
Kto z Was nie wie – wyjątkowi ludzie ze zdjęcia pojechali pracować do Londynu na miesiąc i część swoich dochodów (ponad 50%) oddali na naszą misję. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy, jesteście niesamowici!

 

 

 

 

16.10.2015

* KIERMASZ *
Kochani, podczas naszego pobytu w Afryce zrobiliśmy specjalnie dla Was pokaźne zakupy i przywieźliśmy ze sobą mnóstwo oryginalnych przedmiotów wykonanych przez lokalnych artystów.
Chcemy się nimi podzielić – dochód przeznaczony będzie oczywiście na Kasisi 😉
Najbliższy kiermasz odbędzie się w niedzielę 18 października w Warszawie w parafii św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61.
Gwarantujemy 0% chińszczyzny i 100% zambijskich opowieści serwowanych cały dzień przez Judytę, Damiana i Wojtka.
Wpadajcie!

 

 

 

 

15.10.2015

Wczoraj Judyta i Agnieszka na antenie Radia Sfera a dzisiaj po raz kolejny w roli głównej Asia i Marcin na jednym z gnieźnieńskich portali. O czasie w Afryce, który pozwala dostrzec drugiego człowieka i nie tylko 😉

https://gniezno.naszemiasto.pl/w-europie-to-ludzie-sa-dla-czasu-w-afryce-czas-dla-ludzi/ar/c1-3537663?fbclid=IwAR0irDCnZuJYl8isPHL1RDKgqvsEPcr4anzlzugfLuioj_BReRThvEcEjyk

 

 

 

13.10.2015

Sypią się artykuły, bardzo nam miło ;))
Tym razem w roli głównej: Joanna Pustelnik i Marcin Kosicki na portalu Gniezno24.

http://gniezno24.com/wywiady/item/5133-wrocili-i-juz-tesknia?fbclid=IwAR2KyE-K5GJRxtKM69mKrtTWTx8wYA7RXI3Xr5dlvP8zIKP7iSzVvlY_7yQ

 

 

 

12.10.2015

Nasi przyjaciele z biura nas wspominają ;))

 

 

 

 

11.10.2015

“Kto tu do kogo jechał z misją?”.
No właśnie. Przestawiamy: 50cm nad ziemią, czyli o naszym projekcie na blogu JWS!
Dziękujemy za piękny artykuł i zachęcamy Was do zerknięcia na naszą zambijską rzeczywistość patrząc trochę z boku 🙂

https://jwstorun.blogspot.com/2015/10/50cm-nad-ziemia.html?fbclid=IwAR0rHKSzVu39ZZdDV0Uzqvwi9CNJ1n6K0LXp1pOct8jSWh8evzmhgF4dD6M

 

 

 

04.10.2015

Kochani, jesteśmy już w naszych domach.
Pożegnanie z Afryką było trudne, nie obyło się bez łez i smutku, że już musimy opuścić to niesamowite miejsce. Wracamy jednak z bagażem przepięknych doświadczeń, które nas umocniły i wzbogaciły, którymi będziemy się tu z Wami regularnie dzielić 🙂
Póki co, rozpakowujemy walizki, myślami wciąż z naszą Rodziną po drugiej stronie równika.

 

 

 

 

30.09.2015

Wróciliśmy z naszej trzydniowej wyprawy. Byliśmy w Chikuni i w Livingstone, gdzie widzieliśmy Wodospady Wiktorii – jeden z 7 naturalnych cudów świata. Naładowaliśmy baterie na ostatni tydzień pracy w Kasisi. Czas płynie nieubłaganie z czym ciężko jest się nam pogodzić. Na zdjęciu w Mukanzubo – centrum kultury Tonga w Chikuni.

We came back from our 3-day-long visit in Chikuni and Livingstone where we had a chance among others to admire one of the seven natural wonders of the world – Victoria Falls. We charged our batteries for the last week of our work in Kasisi. Time flies and it’s difficult for all of us to face this fact. On the picture our whole group in Mukanzubo in Chikuni – a centre which preserves the unique Tonga culture.

 

 

 

 

24.09.2015

Na zapleczu naszego domu powstaje imponująca plantacja moringi. Mamy już posadzonych ponad 4.000 nasion. Sadzonki w porze deszczowej zostaną przeniesione na farmie.
Jutro wyruszamy na krotki weekendowy odpoczynek do Chikuni i Parku Livingstone. Kolejnych wieści spodziewajcie się we wtorek.

At the backyard of our house we’ve started an impressive moringa plantation. We’ve planted already over 4.000 moring seeds which in the raining season will be planted on the farm.
Tomorrow we are leaving for a weekend to Chikuni and to Livingstone to charge our batteries for the last week in Kasisi. You can look for next news from us on Tuesday.

 

 

 

 

23.09.2015

Jednym z naszych najwdzięczniejszych zadań jest pomoc w Kasisi Children’s home. Zajmujemy się najczęściej maluchami. Sierociniec w Kasisi to niezwykle miejsce. Jesteśmy szczęściarzami, ze możemy tu być.

One of the most beautiful tasks we have is the opportunity to help in Kasisi Children’s home. We usually take care of the toddlers. Kasisi orphanage is a unique place. We’re lucky to be here.

 

 

 

 

 

21.09.2015

Za nami już polowa pobytu w Zambii.
Judyta i Agnieszka wrócili z Chikuni z terabajtami materiałów filmowych do montażu, a reszta grupy ma na swoim koncie ponad tysiąc zasianych ziaren moringi. Dzisiaj kilka ujęć tego, jak wygląda afrykańska codzienność, która mamy okazje obserwować.

We are halfway through our stay in Zambia. Judyta and Agnieszka came back from Chikuni with TB of materials ready to be edited. Menawhile, the rest of the group planted over 1.000 moringa seeds. Today few snapshots presenting the everyday life in Africa, which we observe every day.

 

 

 

 

16.09.2015

Dziś zdjęcia ekipy żeńskiej i męskiej projektu Zambia 2015. Kolor naszych spódnic jest zupełnie przypadkowy 😉
Judyta i Agnieszka wyjeżdżają jutro do Chikuni, żeby nakręcić film o tamtejszych szkołach. Reszta ekipy zostaje w Kasisi bez dostępu do internetu, wiec najbliższego postu spodziewajcie się najszybciej w poniedziałek.

Today images of the female and male team of the Zambia Project. The colour of our skirts is a happy coincidence 😉
Judyta and Agnieszka are leaving to Chikuni tomorrow, to make a movie about the Chikuni schools. The rest of the group stays in Kasisi without access to the internet. Therefore, you can expect the next post only on Monday. Take good care.

 

 

 

 

14.09.2015

Po zdjęciach z dziećmi, z którymi spędzamy popołudnia, dzisiaj kilka ujęć z naszej pracy na farmie.

We showed you already images with children with whom we spent our afternoons. Today, some snapshots from our work on the farm for a change.

 

 

 

 

10.09.2015

Kiedy większość z Was jeszcze śpi, my wstajemy do pracy. Dzień zaczynamy o 5:30 i działamy na pełnych obrotach do 21:00. Dziś kilka ujęć naszej codzienności.

When the majority of you still sleep, we get up to work. We start our at 5:30 am and we spend the day in the most intensive way until 9 pm. Today we share with you some snapshots from our daily life.

 

 

 

 

 

06.09.2015

Pozdrawiamy Was gorąco z Kasisi 🙂 dotarliśmy wczoraj w nocy, podróż przebiegła bardzo spokojnie. Teraz już mamy pierwszy dzień w Zambii za sobą – pełen wrażeń i radości: pierwsza Msza św. w zupełnie niezrozumiałym języku z pięknymi afrykańskimi śpiewami i tańcami i po południu wizyta w stolicy kraju – w Lusace. A już wkrótce zaczynamy naszą pracę na farmie 🙂

 

 

 

 

05.09.2015

Kolejny etap naszej podróży: lotnisko w Amsterdamie. A następny przystanek to Nairobi 🙂

 

 

 

 

05.09.2015

Kochani, pierwszy przystanek zaliczony -spędzamy część nocy na opustoszałym (dosłownie) lotnisku Tegel w Berlinie. Lot do Amsterdamu mamy o 6, stamtąd do Kenii i Lusaki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w Kasisi powinniśmy być w niedzielę nad ranem.

Pozdrawiamy!

 

 

 

04.09.2015

Repelenty na komary, Doxycyclinum na malarię, międzynarodowa książeczka szczepień, obowiązkowo paszport, a poza tym kilogramy kaszek dla dzieci z sierocińca i walizki upchane do granic możliwości . . . i piękny prezent, który każdy z nas wczoraj otrzymał – Dziennik Wolontariusza 🙂

Za oknem ulewa, ale my upychamy ostatnie pary sandałów i kremów z filtrem, bo już za kilka godzin wyruszamy !
Wypatrujcie nas w najbliższym czasie w Berlinie, Amsterdamie, Kenii i tutaj 🙂

 

 

 

 

27.09.2015

Nasza podróż zaczyna się już za tydzień!
Zdaniem googla, mamy do pokonania około 13 645km, a nasza podróż potrwa ponad dobę – startujemy w Toruniu, ale pierwszy samolot mamy z Berlina, później przesiadki w Amsterdamie i Kenii i dopiero 6 września postawimy pierwsze kroki w Lusace.

Jeszcze jesteśmy w rozjazdach i pochłonięci pracą, ale myślami już w Afryce – zaszczepieni i gotowi do podróży zaraz zaczynamy pakować walizki!
Trzymajcie kciuki!

#zambia #ontheroad #kasisi

 

 

 

 

21.08.2015

W Katolicki Toruń też o nas wiedzą i wspierają ;))

https://www.facebook.com/katolickitorun/posts/1601168756811819

 

 

 

 

19.08.2018

Częstujemy kolejnymi fotkami z planu, tym razem trochę mniej poważnie, za to z gorącymi pozdrowieniami dla Londyńczyków, którzy nas dzielnie wspierają w UK 😉

 

 

 

 

18.09.2015

Kto jeszcze nie widział żółtych koszulek na kolorowym Westerplatte, to proszę spojrzeć post niżej i wszystko się wyjaśni 😉

 

 

 

 

 

17.08.2015

A tak multikulturowo było w ubiegłą niedzielę w Jeżewie 🙂

 

 

 

 

04.06.2015

Pracowity Dzień Dziecka za nami – mieliśmy do nakarmienia 45 dzieci głodnych wiedzy o Afryce 😉
W toruńskiej parafii na Bielawach panuje taki piękny zwyczaj, że dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej w niedzielę po uroczystości oddają symboliczną część swoich prezentów na cele misyjne. Zaaranżowaliśmy animacje podczas kazania, które dzięki fladze, muzyce i dwóm mikrofonom zabrały wszystkich na chwilę do Zambii 🙂
Dziękujemy za gorące przyjęcie, opowieści z Sudanu, hojne wsparcie i pełne życzliwości spotkanie, wrócimy odwdzięczyć się jesienią 😉

 

 

 

 

29.05.2015

Jeszcze kilka ujęć z ubiegłego weekendu.
My tym czasem przygotowujemy się do kolejnej pracowitej niedzieli – tym razem o Zambii będziemy opowiadać dzieciom komunijnym w parafii na toruńskich Bielawach. Trzymajcie kciuki, bo trzeba zabrać na chwilę do Afryki około 100 dzieci, które przyjdą do kościoła 🙂

 

 

 

 

27.05.2015

A oto Zosia – nasza najmłodsza, najsłodsza i (szalenie skuteczna!) samozwańcza wolontariuszka, która podbijała serca przechodniów 😉

 

 

 

 

25.05.2015

Kolejny weekend za nami – tym razem Zambię przemyciliśmy do Torunia, czyli naszego Centrum Dowodzenia.
Książka z misją, setki rozdanych ulotek i losów, kiermasz, loteria, koncert, a przy tym kilogramy uśmiechów i wsparcia.
Nie sposób podziękować wszystkim, którzy byli z nami w tych dniach, ale w pierwszej kolejności jesteśmy wdzięczni organizatorom i naszym Gospodarzom, którzy spędzili długie godziny na przygotowaniach do tego święta. Dziękujemy też wolontariuszom pracującym od rana do wieczora, a przede także wszystkim kto zechciał przyjść,posłuchać, wesprzeć dobrym słowem, uśmiechem albo materialnie – dzięki Wam nie jest nas tylko ośmioro, bo od każdego z osobna zabieramy ze sobą, razem z Waszą energią i zapałem !

 

 

 

 

18.05.2015

Kolejna akcja za nami – wczoraj opowiadałyśmy o projekcie w Przysieku pod Toruniem. Relacja bez zdjęć i linków, ale za to z pięknym doświadczeniem 😉
Maj postanowił nas nie rozpieścić – jakoś tak się składa, że podczas naszych akcji bywa zimno, deszczowo i wietrznie, co daje nam się we znaki podczas kolejnych godzin rozdawania ulotek. Ale proporcjonalnie do pogarszającej się pogody wzrasta życzliwość ludzi, których spotykamy. Dlatego dziękujemy serdecznie z tego miejsca Piotrowi i Michałowi, którzy nas tak zupełnie niespodziewanie i serdecznie ugościli i pozwolili zregenerować siły 😉
Martyna & Judka & Aga

 

 

 

04.05.2015

Na przekór, czyli: kolory, kolory i jeszcze raz kolory. Do wielkanocnych palm – jajko jak znalazł!
Pomimo chłodu i deszczu na dworze – mini sesja zdjęciowa. Zobaczcie jak spędziliśmy Niedzielę Palmową 🙂
PS. Bilety już kupione!

 

 

 

 

04.05.2015

WHERE A FARMER MUST KNOW HIS LAND, czyli świeżutki artykuł naszego kolegi po fachu, Braina, wolontariusza, który przecierał nam szlaki w Kasisi.

https://jesuitmissions.ie/index.php/news/367-where-a-farmer-must-know-his-land?fbclid=IwAR12X8hEGatPGLgh-mWwSZgvQvDOjhTORly53SdcsakTrEvrmg9nWYLbCF8

 

 

 

01.04.2015

Na przekór, czyli: kolory, kolory i jeszcze raz kolory. Do wielkanocnych palm – jajko jak znalazł!
Pomimo chłodu i deszczu na dworze – mini sesja zdjęciowa. Zobaczcie jak spędziliśmy Niedzielę Palmową 🙂
PS. Bilety już kupione!

 

 

 

 

29.03.2015

Kochani!
Jeśli jeszcze nie byliście na mszy (albo byliście lub wcale się nie wybieracie, ale chcielibyście się z nami spotkać 😉 ) zapraszamy Was dzisiaj do kościoła akademickiego pw. św. Ducha w Toruniu. Ojcowie jezuici kolejny raz goszczą nas u siebie, dzięki czemu możemy Wam cały dzień – do 20.30 – opowiadać o projekcie.
Ale nie przychodzimy z pustymi rękoma – poza ulotkami mamy dla Was wielkanocne jajka – owoc naszych rękodzielniczych zmagań, które możecie nabyć wspierając w ten sposób Projekt Zambia 🙂

Do zobaczenia!

 

 

 

 

12.03.2015

Zgodnie z zapowiedzią – zapraszamy Was do kolejnej lektury.
Na łamach okazjonalnika Podaj Dalej
wydawanego przez DA “Studnia” w Toruniu ukazał się wywiad z naszą ekipą. Możecie przeczytać o tym “Dlaczego Zambia?”, o naszym lęku, motywacji i radości w sercach.
A dla tych, którym nie uda zdobyć się czasopisma – zdjęcia poniżej 😉

 

 

 

 

10.03.2015

Krótko i zwięźle o tym “Kto? Co ? I dlaczego?” w małym artykule na stronie http://wakcji.org/Projekt-Zambia-2015 .
A jutro będzie więcej, obszerniej i bardziej osobiście na łamach pewnej gazety … Bądźcie czujni, a tymczasem czytajcie i udostępniajcie wśród znajomych 🙂
Pozdrawiamy!

 

 

 

 

02.03.2015

A tak promowaliśmy nasz projekt w stolicy 😉

 

 

 

 

28.02.2015

Kochani!
Jutro od 8 rano do 20 wieczorem możecie nas spotkać przy ul. Świętojańskiej 10 u warszawskich o. jezuitów.
Będziemy opowiadać o naszym projekcie i nie tylko… 🙂
Poznacie nas po koszulkach z naszym logo!
Do zobaczenia!

 

 

 

 

15.02.2015

Jeśli chcecie nas lepiej poznać – zapraszamy na naszą stronę ! Cały czas jest w budowie, ale już w najbliższych dniach pojawi się tam więcej zdjęć, kolorów i informacji 😉
http://zambia.wakcji.org/