WOLONTARIAT – KOREPETYCJE

“Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby wegetować, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad”.

Papież Franciszek

Udzielamy korepetycji dla dwóch grup docelowych. Kliknij na zakładki poniżej i dowiedz się więcej o każdej z nich:

Tworzymy grupę wolontariuszy, którzy prowadzą korepetycje dla uczniów jednego z liceum polonijnych w Warszawie. Uczniowie mający polskie korzenie, pochodzą z 11 krajów Europy i Azji: Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy, Gruzji, Kazachstanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Kirgistanu, Armenii, Mołdawii. Ich przybycie do Polski często wiąże się z trudnym procesem wejścia w nowy dla nich program nauczania i rozpoczęcia zajęć w języku polskim. Celem uczniów jest pełna integracja z polskim społeczeństwem, zdanie bez trudu matury i dostanie się na studia w Polsce. Dlatego istnieje potrzeba wsparcia ich w takich dziedzinach jak: matematyka, przedmioty ścisłe, języki obce (angielski, niemiecki) oraz język polski. Nasza grupa stara się na tę potrzebę odpowiedzieć.

Jeśli chciałbyś razem z nami pomagać w ten sposób, napisz do nas:

[email protected]

Korepetycje te polegają na pomocy dzieciom z rodzin uchodźczych. Pomagamy w nauce, w zakresie przedmiotów szkoły podstawowej.  Ten rodzaj zaangażowania to coś więcej niż pomoc w odrabianiu lekcji. Staramy się budować więzi również z rodzicami, wejść w przyjacielską relację i nierzadko pomóc rodzinie w integracji z polskim społeczeństwem.

Zainteresowany/a? Napisz na adres [email protected] i dołącz do nas!