Zaczęło się od relacji w programie “Między ziemią a niebem” w telewizyjnej jedynce. Krótka relacja (zaczyna się ok 2 minuty programu) była okazją do zaprezentowania się naszego Centrum w przestrzeni publicznej. Poniżej link do programu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia: http://vod.tvp.pl/23359347/17012016

Zaraz po emisji programu, o godz. 12.30, rozpoczęła się Eucharystia w katedrze warszawko-praskiej. Tym razem wspólnie z Ośrodkiem Migranta Fu Shenfu, prowadzonym przez Ojców Werbistów, animowaliśmy Mszę Świętą której przewodniczył bp. Henryk Hoser SAC.  Bp Henryk powiedział bardzo odważną homilię:

W tym, który do nas przybywa, mamy przede wszystkim dostrzec człowieka, który poszukuje jedynie lepszego życia. Nikt nie emigruje dlatego, że mu było dobrze.

Zwrócił uwagę abp Hoser. Podkreślił, że obowiązkiem emigrantów jest respektowanie obowiązujących w danym kraju praw i zwyczajów:

Nie wymagamy od nich, by zmieniali swoją religię, kulturę bycia na co dzień, zwyczaje, czy swoją obrzędowość, ale muszą uszanować tych, którzy ich przyjęli respektując ich kulturę i język podobnie jak gość w obcym domu.

Po Eucharystii w podziemiach katedry odbyło się spotkanie z przybyłymi uchodźcami. Była to okazja do porozmawiania i usłyszenia historii osób które trafiły do naszego kraju.

Info: KAI/vod.tvp