Wieczór zaczął się spotkaniem uchodźców z bp. Pawłem Stobrawą oraz ks. prał. Arnoldem Drechslerem (Dyrektorem Caritas Diecezji Opolskiej). Biskup Paweł jest członkiem Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Obaj księża mieli okazję usłyszeć o sytuacji migrantów w Polsce z ust samych uchodźców. Często były to historie w których można było dowiedzieć się o trudnym położeniu cudzoziemców w naszym kraju, ale też historie o tym, że właśnie u nas znaleźli bezpieczną przystań.

Następnie w holu Narbutta 21 zaczęliśmy część  rozrywkową. Zgromadziło się ponad 80 osób, Polaków oraz cudzoziemców, którzy przez najbliższe dwie godziny wspólnie śpiewali kolędy i pieśni z całego świata. Mieliśmy okazję usłyszeć melodie w języku białoruskim, ukraińskim, arabskim, tgrinia, angielskim, rwandyjskim, bułgarskim oraz… polskim:)

Czasami atmosfera była bardzo żywa, szczególnie w chwilach kiedy śpiewane były kolędy z Czarnego Lądu. Z kolei pieśni arabskie wprowadzały uczestników w momenty zamyślenia i nostalgii.

Za przebieg spotkania jak co roku odpowiedzialna była Katarzyna Artemiuk. Bardzo mocno wspomogła ją Luiza Chrzanowska. Kasiu i Luizo serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie oraz ogarnięcie tego żywiołowego spotkania.

Wieczór 10 stycznia był wspaniałą okazją do spotkania i podzielenia się tym co najpiękniejsze w reprezentowanych kulturach. Miejmy nadzieję że tak jak w Betlejem, Bóg będzie rodził się również pomiędzy nami.