Gościliśmy reprezentantów 9 narodowości. Wspólnie z wolontariuszami – m.in. nowicjuszami – na działce w Rozewiu wypoczywało 38 osób; blisko połowa mieszkała w namiotach. Czas bardzo piękny, głównie dzięki pogodzie oraz cudownej atmosferze, ale także bardzo intensywny, szczególnie dla zespołu Centrum.

W wypoczynek wpisała się również II. edycja Festiwalu Wielu Kultur  – RAZEM BYĆ DLA INNYCH, który odbywał się w Jastrzębiej Górze w weekend 15-16.08. W sobotę, prócz okolicznościowych kazań, przed kościołem św. Ignacego odbył się festyn Wielu Kultur; w niedzielę zorganizowana została gra miejska – „80 minut dookoła świata”, oraz Wieczór Wielu Kultur.

Jak się okazało, bardzo cennym było podjęcie tematu uchodźców, oraz wielokulturowości. Dla wielu uczestników Festiwalu była to okazja do spojrzenia na te zagadnienia także oczyma wiary. Wspólnie zastanawiano się nad kwestią: Do czego zaprasza nasze społeczeństwo, parafie, rodziny Bóg, który u progu naszych domów stawia przybyszów? Bóg, który jest Ojcem wszystkich…