Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń oraz łamania opłatkiem.  Choć początek zaplanowany był na godz. 17.00 goście jak zwykle jak zwykle przychodzili jeszcze przez kolejną godzinę. Punktualnie o godz. 18:00 rozpoczęliśmy wspólną modlitwę – Eucharystię, której przewodniczył o. Grzegorz Bochenek SJ. Następnie rozpoczęła się wieczerza, która różniła się od typowego polskiego stołu. Jedliśmy bowiem specjały kuchni nigeryjskiej, erytrejskiej, etiopskiej, ukraińskiej, czeczeńskiej, kirgiskiej, oraz afgańskiej. Jedzenie było wspaniałe!

Kolejnym ważnym punktem było rozdanie prezentów przygotowanych dla dzieci. Kilkanaście dzieciaków niesamowicie ucieszyło się z pięknie przygotowanych paczek, oraz ich zawartości. Okazało się, że nie tylko dzieci zasłużyły na prezenty! Świąteczną paczkę dostał także każdy dorosły.

Choć liczba uczestników naszego świątecznego spotkania nie była mała, udało się stworzyć bardzo miłą, rodzinną atmosferę. Dzieci zajęły się bieganiem po domu. Dorośli mogli skupić się na wspólnym byciu z sobą. Były rozmowy, żarty. Nie zabrakło także afrykańskich tańców!

Nich ubogo narodzony Jezus, który sam był uchodźcą, dalej nas strzeże, dodaje wiary i odwagi!