Wypoczywający nad morzem stanowili dość bogatą w różnorodność grupę. A mianowicie, były tam osoby z Afganistanu, Kirgistanu, Ruandy, Erytrei, a także krymskie Tatarki. Praktycznie każdego dnia korzystaliśmy z uroków morza oraz plaży. Nie brakowało także spacerów, czy zwiedzania okolicznych atrakcji, np. latarni morskiej w Rozewiu.

Dzięki hojności Ofiarodawców możliwym było zapewnienie uchodźcom godziwego poziomu wypoczynku. Dotyczyło to wielu aspektów. I tak poczynając od transportu, poprzez dom, a kończąc na kuchni oraz wolnym czasie – wszystko to dało okazję do stworzenia atmosfery relaksu i odpoczynku; przyjacielskiego bycia ze sobą. Jest to ważne o tyle, iż codzienne warunku życia uchodźców w Warszawie – materialne i psychiczne – raczej nie obfitują w tego typu doświadczenia. Często wręcz nie ma ich wcale, bo dominują lęk o przyszłość, samotność, oraz bieda (językowa, materialna, etc.).

W ośrodku przy ul. Narbutta 21 w Warszawie-Mokotowie Centrum prowadzi ośrodek dziennego pobytu dla uchodźców. Aktualnie związanych z Centrum jest blisko 60 osób. Prócz pomocy w postaci m.in. dostępu do internetu, kursów językowych, asystentów społecznych, szukania pracy, wspierania materialnego, czy edukacji dzieci, podstawową formą pracy jest budowanie relacji. Dla wielu z nich ośrodek jest „drugim domem”.