Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wykończenie kaplicy w jezuickim ośrodku misyjnym w Nepalu, do którego grupa wolontariuszy pojedzie latem. Jest się z czego ucieszyć, gdyż znalazło się bardzo wiele osób, które hojnie solidaryzowały się z celem kiermaszu. Zebrano bowiem 18 076,75 zł.

Kiermasz był okazją do zakupienia w dobrej cenie różnych ciekawych, wyszperanych przez siebie przedmiotów – książek, elektroniki, zabawek i innych. Nie brakowało atrakcji związanych z kulturą Indii oraz Nepalu, między innymi degustacji nepalskiej kuchni!

Więcej o Projekcie NEPAL 2014:

„Jesteśmy grupą młodych ludzi, która poprzez wykorzystywanie swoich pasji i umiejętności pragnie pomagać innym.

W listopadzie 2013 roku, rozpoczęliśmy przygotowania do projektu „Nepal 2014”. Jest to projekt realizowany przy współpracy z dyrektorem misji jezuickiej o. Paulem Chemparthy SJ, mieszkającym w Nepalu. W czasie trwania akcji planujemy zebrać środki finansowe na wybudowanie domu, dzięki któremu możliwe będzie realizowanie celów misyjnych placówki: świetlica, miejsce nauki dla dzieci, miejsce spotkań dorosłych i inne.

Pragniemy wspomnieć, że jest to nie pierwsze takie przedsięwzięcie realizowane przez Jezuickie Centrum Społeczne.

Projekt „Nepal 2014” jest bezpośrednią kontynuacją projektu realizowanego w zeszłym roku, zwieńczonego wyjazdem i budową domu dla osieroconych dzieci.”

Poczynania wolontariuszy można śledzić na stronie facebookowej:

Nepal W Akcji 2014
oraz na http://nepal2014.www2.wakcji.org/