Parafianie i sympatycy sanktuarium jak zwykle nie zawiedli. Prócz modlitwy, wielu oznak solidarności i współczucia, okazali także hojność, gdyż podczas kiermaszu zebrano łącznie 14,5 tys. złotych. Naszym gościem był wieloletni misjonarz posługujący na Bliskim Wschodzie, o. Zygmunt Kwiatkowski SJ. Podczas każdej mszy opowiadał o codziennym życiu wyznawców Chrystusa w Syrii, których sytuacja dramatycznie pogarsza się w ostatnich latach.

Dzięki zaangażowaniu warszawskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, oraz scholastyków, po raz kolejny możliwym stało się przygotowanie wielu stoisk z tysiącami książek, ogromem przedmiotów codzien- nego użytku, zabawkami, czy rękodziełem. Po każdej niedzielnej Eucharystii kiermasz odwiedzali liczni wierni, którzy składając dobrowolną ofiarę mogli wybrać coś dla siebie.

Wspólną modlitwę podczas dwóch Eucharystii dla dzieci ubogaciła grupa Afrykańczyków. Ruandyjczycy włączyli się w oprawę muzyczną, a w trakcie kazania opowiadali dzieciom o wierze ich rówieśników z Afryki. Zaprezentowali typowe pieśni religijne wykonywane w kościołach w Ruandzie, a także za każdym razem sprawiali, że dzieci wspólnie z dorosłymi wielbili Boga tańcem.

Cała niedziela przepełniona była modlitwą o pokój na całym świecie, w Syrii, i w ludzkich sercach. Wszystkie gesty dobroci w ciągu tego dnia bez wątpienia nas do niego przybliżyły.