Za nami kolejny wyjazd do Linina. Każda z wizyt, to dla nas okazja do poznania nowych twarzy, wysłuchania fragmentu historii życia, wsłuchania się w aktualne potrzeby. Zabieramy ze sobą coś do rysowania, hula hoopy, instrumenty muzyczne. Choć ciepłe dni za nami, to na wyposażeniu jest z nami również piłka nożna. Chętnych do grania nie brakuje.
Część z nas opiekuje się dziećmi, część spędza czas z dorosłymi. Przed każdym wyjazdem dzielimy się z wolontariuszami Caritas doświadczeniem ostatniej wizyty w Ośrodku i naradzamy się co do kolejnych działań.
 
Kontynuujemy poszukiwania pracy i mieszkania dla Afgańczyków z Linina, którzy trafili do Polski w ostatnich miesiącach. Niektórzy z nich rozpoczęli już naukę języka polskiego w JCS.
Ludzie, którym staramy się pomóc stracili wszystko, dlatego cieszą się z pomocy w realizacji najprostszych, najbardziej podstawowych potrzeb. Aktualnie zajmujemy się organizacją paczek żywnościowych. Chcemy zabrać ze sobą produkty spożywcze dla rodzin zamieszkujących Ośrodek i przyrządzić wspólnie z mieszkańcami ich rodzime potrawy.
 
Dla chcących się włączyć w pomoc żywnościową dla mieszkańców Ośrodka w Lininie podajemy numer konta: 30 2030 0045 1110 0000 0289 7440
tytułem: Linin
 
Szczegóły: https://www.wakcji.org/wspieraj-nas/
 
Ze zgromadzonych środków zakupimy produkty takie jak mąka, masło, mleko, cukier, olej, kakao, żółty ser, makaron, kasze warzywa itp.