Trwa Tydzień Misyjny.  W tym roku przebiega pod hasłem “Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Pamiętamy w nim o wszystkich misjonarzach i misjonarkach, którzy poświęcają swoje życie, by świadczyć o Chrystusowej miłości w życiu codziennym, w różnych zakątkach naszego globu.
 
Pamięci modlitewnej polecamy szczególnie jezuickie dzieła, z których część jest koordynowana przez nasze Biuro Misyjne na Rakowieckiej. Jezuici Prowincji Północnej prowadzą aktualnie misje głównie na kontynencie Azjatyckim i Afrykańskim. Zambia, Kenia, Indie, Nepal, Egipt, Kirgistan, Rosja, Kazachstan – to tylko niektóre miejsca, gdzie prowadzili w ostatnich latach działalność misyjną.
 
Misje jezuickie to nie tylko jezuici, ale też misjonarze świeccy. Część z nas wyjeżdża na tereny misyjne na wiele lat, a część trafia tam na czas realizacji konkretnego zadania.
Budujemy szkoły, kościoły, współorganizujemy półkolonie dla dzieci w Kirgistanie, opiekujemy się niepełnosprawnymi w Tomsku, pomagamy w zambijskim sierocińcu w Kasisi.
 
Byśmy mogli te dzieła kontynuować i rozwijać potrzebujemy waszej modlitwy. Będziemy również wdzięczni za każdy gest wsparcia materialnego. Już teraz serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli nas podczas niedzielnej zbiórki w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej. Zebraliśmy 12090 zł, 8$, 10E i 10RON.
Serdecznie dziękujemy!