Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach “K”-wiarki. Spotkanie wyjątkowe, bo z wyjątkowym jezuitą, o. Romanem Groszewskim. 
 
O Roman do niedawna pracował w parafii Św. Andrzeja Boboli mi.n. jako duszpasterz akademicki. Właśnie wrócił ze specjalnego “szkolenia”, do którego zostają dopuszczeni najbardziej wypróbowani jezuici. Jak wiadomo, pełna działalność jezuitów zawsze była owiana tajemnicą. Nie inaczej jest z owym szkoleniem. Jego szczegóły skrywają archiwa Watykanu i stare zbiory manuskryptów spowite kurzem i pajęczyną tajnych jezuickich krypt i podziemi. Kto wie, może o. Roman zdradzi nam kilka z tych tajemnic… Jednak w znacznej mierze skupi się na dzieleniu się swoim doświadczeniem pracy wśród uchodźców. Opowie nam o realiach życia na Malcie, wyzwaniach stojących przed JRS (Jezuicką Służbą Uchodźcom) jak i przed samymi uchodźcami.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
 
“K”-wiarka, to cykl spotkań poświęconych duchowym podróżom na pograniczu wiary i działania. “K”- jak Kościół, “wiarka”- jak wiara jego ludzi, którzy czują się w swoich poszukiwaniach jakby nieustannie na początku drogi. To droga pełna napięć i balansowania pomiędzy aktywizmem i modlitwą. 
O. Roman Groszewski SJ

O. Roman Groszewski SJ

Urodził i wychował się w Pruszczu koło Bydgoszczy. W 2002 roku po ukończeniu liceum wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Podstawową formację zakonną odbył w Gdyni, Krakowie i Warszawie, gdzie po uzyskaniu specjalizacji teologicznej z Pisma Świętego został wyświęcony i pracował w Warszawie jako duszpasterz akademicki. Jest współzałożyciel wspólnoty “Dom w ramionach Ojca”, współpracuje także z ruchem charyzmatycznym. Jego pasją są rekolekcje ignacjańskie a szczególne droga duchowości kontemplacyjnej. Przez ostatni rok odbywał tzw. trzecią probację – ostatni etap formacji zakonnej, w Dublinie gdzie został wysłany na Maltę by ramach eksperymentu probacyjnego, pracować w tamtejszym biurze JRS.