Od 18 do 25 listopada wiele zabytków i kościołów w różnych częściach świata została skąpana w czerwonym świetle, kolorze krwi. Inicjatywa ta zwraca uwagę na prześladowania chrześcijan na świecie. W tym roku dodatkowo ze względu na COVID akcja ta ma również na celu podniesienie świadomości na temat pracy wielu duchownych i sióstr, którzy podejmują ryzyko osobiste, by pomóc chorym na pierwszej linii frontu walki z pandemią.

Oprócz mszy świętych organizowane są również spotkania z tymi, którzy doświadczyli terroru prześladowań i więzienia za wiarę, m.in.: arcybiskup Ignatius Kaigama z Abudży w Nigerii, były brytyjski poseł Rob Flello i Maira Shahbaz z Pakistanu. Ponadto wiele inicjatyw będzie oferowanych on-line.
#RedWeek rozpoczął się w Austrii 18 listopada uroczystą mszą świętą w intencji prześladowanych, która odbyła się w podświetlonej Katedrze Świętego Szczepana. Inne kraje uczestniczące to m. in. Kanada, Słowacja, Wielka Brytania, Australia, Brazylia Włochy, Filipiny.

Akcja została zapoczątkowana i jest kontynuowana od 2005 roku przez Pomoc Kościołowi W Potrzebie (PKWP), międzynarodową katolicką organizację charytatywną wspierającą cierpiących i prześladowanych chrześcijan. Na świecie obecnie około 250 milionów chrześcijan jest prześladowana lub dyskryminowana ze względu na wiarę.
W Polsce w akcji biorą udział miedzy innymi Wrocław i Płock.

Źródło: https://pkwp.org/newsy/redweek_2020

MediaLPC