Gorąco zapraszamy na nasze świętowanie Dnia Migranta i Uchodźcy, który przypada w tym roku na ostatnią niedzielę września.
 
Jak zapewne większość z Was wie, zwykle obchodziliśmy z większym przytupem oenzetowski Światowy Dzień Uchodźcy (20 czerwca). W tym roku moglibyśmy go obchodzić jedynie online. Dla nas to jednak za mało. Po dłuższym czasie pandemicznej rozłąki, chcemy się wreszcie zobaczyć na własne oczy, nawet jeśli będzie się to wiązało z koniecznością zachowania dystansu społecznego.
 
 
Start27.09, godz. 16:00
Miejscesiedziba JCS (w pomieszczeniu głównym i obok niego, przy grillu)
Przewidziane atrakcje: my sami dla siebie, zabawy integracyjne dla dorosłych i dzieci,
wspólne grillowanie.
 
Nie zapomnijcie o zabraniu ze sobą maseczek.
 
 
 
AKTUALNE WYMOGI BEZPIECZEŃSTWA – Warszawa – strefa zielona (stan na 17.09.2020)
 

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Obowiązek dotyczy: noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa w sytuacji, gdy nie można zachować 1,5-metrowej odległości od innych.

Na czym polega? Usta i nos musisz zasłonić w przestrzeni otwartej, gdy nie masz możliwości zachowania 1,5 metrów odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej – np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej.

Ważne! Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe. Z obowiązku tego zwolnione są osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu:

  • całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,
  • trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nos

 

WYDARZENIA KULTURALNE – OGRANICZENIA

W strefie zielonej zniesiony został limit osób uczestniczących w wydarzeniach na świeżym powietrzu, a wymagana bezpieczna odległość między uczestnikami została zmniejszona z 2 do 1,5 m. Uczestnicy powinni zakrywać usta i nos, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 1,5 m od innych osób. W strefie zielonej w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje limit 50% miejsc, z koniecznością ich naprzemiennego zajmowania. Jest też obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/koronawirus-strefy-czerwona-i-zolta-w-wojewodztwie-mazowieckim

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

WAŻNE! Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, jest na bieżąco analizowana i może ulegać zmianom. Aktualne info. na stronie gov.pl .