Miniony czas obfitował w liczne akcje w naszym Centrum, z których jedne trwają nieprzerwanie od początku wakacji, inne zaś miały charakter krótkoterminowy.

Do tych pierwszych należy zaliczyć zbiórkę pieniędzy dla rodziny Mary i Emada z Egiptu, którzy niebawem doczekają się nowego potomka. Na ten szczytny cel udało nam się zebrać [zapytaj] z czego [zapytaj] przekazaliśmy z początkiem września na spłatę ich zadłużenia

Emada wywołała spore poruszenie, zarówno wśród osób świeckich, jak i zgromadzeń zakonnych.

Lipiec, sierpień i wrzesień upłynął nam na zbiórce ubrań dla tej rodziny (w tym niemowlęcych), pomocy w przeprowadzce i urządzeniu nowego mieszkania. Pokój, łazienkę oraz kuchnię wyposażyliśmy w nowe meble oraz sprzęt AGD.

Całość finansowego wsparcia uwzględniającego pokrycie kosztów kursu prawa jazdy dla Emada, który marzy o zostaniu kierowcą „Ubera”, powinna oscylować wokół [zapytaj].

Część darów rzeczowych pochodzących ze zbiórki przekazaliśmy drugiej rodzinie z Egiptu, która w najbliższym czasie spodziewa się dziecka. Zamierzamy również wesprzeć rodzinę z Afganistanu, która na przełomie października i listopada planuje wprowadzić się do nowego mieszkania. W związku z powyższymi działaniami, aktywnie poszukujemy rozwiązań logistycznych, które nie nadwyrężyłyby nadmiernie naszego budżetu.

 

Informacje zamieszczone na naszej stronie www we wcześniejszym wpisie:

Drodzy, choć wsparcie dla rodziny Mary i Emada jeszcze się nie zakończyło całkowicie, to chcielibyśmy wam gorąco podziękować za Waszą dotychczasową, niesamowitą pomoc. Jesteśmy głęboko poruszeni Waszą szybką mobilizacją, hojnością i wrażliwością Waszych wielkich serc.

Do akcji włączyło się bardzo bezpośrednio ponad 100 osób! Ilość dobra jaką wyzwoliła w nas ta akcja jest doprawdy porażająca! Ogromnie dziękujemy!

 

Czynsz za wynajem poprzedniego mieszkania

11 września otrzymaliśmy pisemne poświadczenie, dotyczącego okresu i kwoty zadłużenia (od pośrednika dającego w wynajem mieszkanie). Mowa o okresie od lutego do lipca włącznie. W sobotę (12.09) uregulowaliśmy dług w wysokości [zapytaj].

– wpłaty w gotówce nasze biuro otrzymało od 53 osób. 34 osoby – wpłaciły pieniądze poprzez serwis zrzutka.pl a 19 – bezpośrednio na konto. Nasza koordynatorka grupy korepetytorów otrzymała wpłaty od 8 osób, które zebrały pieniądze wśród swoich znajomych. Łącznie wpłaty otrzymaliśmy od 61 osób, ale biorących udział w zbiórce było znacznie więcej.

–  wpłaty otrzymaliśmy głównie od osób świeckich ale też i od konsekrowanych. Od trzech darczyńców otrzymaliśmy wpłaty prawie o równowartości miesięcznej opłaty za mieszkanie, lub znacznie przekraczające tę kwotę.

  1. Zbiórka ubrań i przedmiotów 

Zaczęliśmy od zbiórki ubrań dziecięcych, których trafiło do nas bardzo wiele. Przekazaliśmy je rodzinie Mary i Emada. Te, które pozostały trafiły m.in. do innej rodziny, również z Egiptu, która oczekuje dziecka w bardzo podobnym terminie co Mery i Emad. Podobnie było z akcesoriami dziecięcymi typu nosidełka, wózki dziecięce itp.

  1. Rzeczy zakupione

Pozostałe osoby przekazywały nam już samodzielnie zakupione przez siebie przedmioty i ubrania, bądź opłacały poszczególne usługi takie jak np. transport.

 

Wyposażenie kuchni

Bardzo dużą hojnością wykazała się również grupa osób, która zakupiła m.in.:

– zestaw mebli kuchennych

– pralkę

– lodówkę

Na czele tej grupy stanęła pewna heroiczna kobieta. Wszyscy ci skromni ludzie pragną pozostać anonimowi, by zapłatę za swoje dobre uczynki otrzymać dopiero w niebie.

 

Meble pokojowe

– dwie szafy ubraniowe

– segment dziecięcy (używany, stan idealny)

– lampy, żyrandole

 

  1. Przedmioty używane – podarowane

Większe przedmioty zdobyliśmy już dość dawno temu, jednak wciąż doposażamy mieszkanie Mary i Emada w drobne meble i urządzenia AGD. W minioną sobotę i wczoraj otrzymaliśmy ich kolejną dostawę. Przekazane przedmioty to między innymi:

– łóżko piętrowe

– lodówka

– szafki do łazienki

– szafka na buty

– suszarka

– lustro

– żyrandol