Moi drodzy, trzymając się aktualnych zaleceń dotyczących naszego zdrowia i bezpieczeństwa odwołujemy czwartkowe spotkanie z p. Ewą Towarek. Nasza siedziba jest zamknięta do odwołania (przynajmniej do 25.03), co nie znaczy, że sam JCS zatrzymał swoją działalność. Wstępnie “K”wiarkę przeniesiemy na 23 lub 30 kwietnia. Ostateczny termin potwierdzimy w zależności od rozwoju sytuacji.

Trzymajmy się dzielnie w tym wymagającym czasie. Niech okaże się on dla nas szansą do duchowego wzrostu i jeszcze większego zaufania Bogu.

o. Łukasz Lewicki SJ

 
 
Rozpoczynamy cykl spotkań poświęconych duchowym podróżom na granicach wiary i działania. “K”- jak Kościół, “wiarka”- jak wiara jego ludzi, w którzy czują się w swoich poszukiwaniach jakby nieustannie na początku drogi. To droga pełna napięć i balansowania pomiędzy czystym aktywizmem i modlitwą, której brak konsekwencji w działaniu.

 

Zapraszamy na pierwsze z serii spotkań, na którym Ewa Towarek, wolontariuszka JCS oraz wspólnoty Domy Serca opowie o 15 miesiącach spędzonych w dzielnicy biedy miasta Valparaiso w Chile.

„Valparaiso, z hiszpańskiego ,,Rajska Dolina”, to miasto portowe nad Pacyfikiem. Spowite mgłą i tajemnicą kryje w sobie historie ludzi o otwartych sercach i niewyczerpanej zdolności odradzania się. Wolontariusze Domów Serca odwiedzają tam więzienie, szpital, bawią się z dziećmi. Zabierzemy was też w najsuchsze miejsce na ziemi, na pustynię Atakamę. Miejsce tak piękne, że popłakanie się tam ze wzruszenia wydaje się normalną reakcją.”

Dla nocnych marków, zmęczonych całym dniem zajęć serwujemy kawę z ka-wiarki, herbatę i ciastka :).

Serdecznie zapraszamy!