W piątkowy wieczór 30 sierpnia pożegnamy się z Warszawą. Przed nami jeszcze tylko parę dni przygotowań, dopinamy wszystko na ostatni guzik, a potem… na cały miesiąc rozstajemy się z naszą studencką rzeczywistością i obieramy kurs na przygodę.

Jesteśmy 9-osobową grupą wolontariuszy i mimo że na pierwszy rzut oka każdy wydaje się być z trochę z innej bajki (m.in. studenci prawa, architektury, fizyki medycznej), to połączył nas wspólny cel: chcemy nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują, choćby na drugim końcu świata 😊

Polecimy do małej wioski Umniuh w północno-wschodniej części Indii. Naszym zadaniem będzie pomóc lokalnej społeczności chrześcijan w budowie kościoła. W tym regionie chrześcijaństwo bardzo prężnie się rozwija, niestety panuje tam ogromna bieda i mieszkańcy nie byliby w stanie zgromadzić wystarczających środków finansowych na budowę.

Nasza drużyna od stycznia organizowała kwesty misyjne w parafiach na terenie całej Polski, regularnie na konto wpływały także fundusze od osób, które o naszej misji dowiedziały się z facebooka (https://www.facebook.com/wolontariat.indie2019/) oraz z audycji w Radiu Warszawa. Dzięki hojności darczyńców udało się nam w ciągu tych ośmiu miesięcy zgromadzić odpowiedni budżet. Bardzo serdecznie dziękujemy! Obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by zaufanie, którym nas obdarzono, nie zostało zawiedzione.