W ostatni piątek wakacji ruszyliśmy naszą ekipą: szesnaścioro dzieci w wieku 6-17 lat i trzech wolontariuszy (zdecydowanie starszych) na odkrywanie świata.

Zaczęliśmy od  odwiedzin. Nasi dobroczyńcy, firma Coty Inc. otworzyła przed nam swoje drzwi i mogliśmy zobaczyć na własne oczy jak wygląda praca w jednym z warszawskich wieżowców. Nasze “łobuzy” wspólnie z dziećmi pracowników mogły “pobuszować” po zakamarkach biura. Miały też przygotowany specjalny “tour” po działach firmy, by poznać ich specyfikę, a zagadki i zadania przygotowane przez pracowników pomogły im wszystko lepiej zrozumieć. Radość towarzysząca zwiedzającym udzielała się wszystkim, bo jak tu zachować powagę, skoro spod biurka wychodzi maluch z uśmiechniętą buźką? 😉 Po firmowym lunchu, korzystając z zaproszenia naszych gospodarzy przenieśliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Tam nastąpił ciąg dalszy przygody małych i dużych odkrywców 😉 Dwie godziny biegania po wystawie, gdzie wszystko można było dotknąć, pokręcić, poprzestawiać. Nie wiadomo, kto więcej się nabiegał, dzieci czy dorośli. Niemniej jednak powrót do naszego Centrum nastąpił dość planowo i choć zmęczenie dniem było duże, to radość wielka :-).

Serdecznie dziękujemy firmie Coty Inc. a szczególnie Panu Łukaszowi, który był koordynatorem tego wydarzenia, za wspaniałe przeżycia :-).