Okazuje się, że nie tylko ptaki czy małpy doskonale czują się w koronach drzew, ale nasze dzieci również 🙂

W piątek 20 lipca dzięki inicjatywie i finansowaniu firmy Coty Inc osiemnaścioro dzieci z rodzin cudzoziemców związanych z JSC’em miało okazję skorzystać z atrakcji parku linowego, a także zwiedzić warszawski ogród zoologiczny.

Różnorodność wiekowa i geograficzna była spora. Mieliśmy przedstawicieli Afganistanu, Bangladeszu, Czeczenii, Egiptu, Indii, Pakistanu i Syrii w wieku od 6 do 17 lat.

W parku liniowym od początku mieliśmy do pokonania niebagatelne trudności: dobór koloru kasku pasującego do pozostałej części garderoby (z problemów kobiecych), czy okiełznanie przerostu ambicji, gdy zbyt mały wzrost nie pozwalał jeszcze na zdobywanie najwyższej trasy (z problemów męskich). Ale potem poszło już z górki. Po szkoleniu na trasie ćwiczebnej wszystkim udało się przejść wyznaczone odcinki. Ofiar nie było – nie licząc lakieru zdartego z paznokcia. Większość miała ochotę na kolejne przejścia, ale program dnia był zbyt napięty.

Po posiłku i krótkiej rekreacji w Parku Praskim udaliśmy się do ogrodu zoologicznego. Małpy, goryle, lwy, hipopotamy, węże, słonie, rozmaite ptactwo wzbudzały duże zainteresowanie. Z punktu widzenia opiekuna nasuwała się refleksja, że żywotność naszej grupy znacznie przerastała nawet najbardziej aktywne zwierzęta, i to mimo upału.

Jeszcze zdjęcie grupowe i do domu…

Dziękujemy bardzo serdecznie firmie Coty Inc, która była pomysłodawcą i sponsorem tej inicjatywy :-), w szczególności Pani Zuzannie, która koordynowała realizację wyjścia oraz Pani Oldze i Panu Keith – wolontariuszom, którzy opiekowali się dziećmi na wycieczce.