W niedzielę 22 kwietnia nasi wolontariusze z projektu Indie 2018 oraz Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zorganizowali kiermasz misyjny w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na budowę kościoła w Indiach.

Oprócz tradycyjnego kiermaszu, na którym znalazło się wiele ciekawych rzeczy, przyniesionych przez parafian, wolontariusze przygotowali inne atrakcje takie jak: stoisko z ciastami (na którym można było skosztować indyjskich potraw oraz tradycyjnego czaju), zabawę konstrukcyjno-plastyczną dla dzieci „Zbudujmy mały kościół” oraz panel dyskusyjny dotyczący wolontariatu misyjnego.

Łączna kwota, którą udało się zebrać podczas kiermaszu to 18 007 złotych oraz 110 euro. Suma zasili budżet projektu budowy kościoła-kaplicy w miejscowości Lawhuleng (Meghalaya), do którego wolontariusze pojadą w sierpniu tego roku. Oprócz dostarczenia pieniędzy na zakup materiałów budowlanych, wolontariusze pomogą w pracach przy budowie kościoła oraz będą zajmować się dziećmi w miejscowej społeczności.