2 kwietnia, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych spotkaliśmy się w Centrum, by celebrować zwycięstwo życia nad śmiercią, radości nad smutkiem, jedności nad podziałami …

Dla wiernych obrządku katolickiego, w Dolnym Kościele przy Parafii św. Andrzeja Boboli, została odprawiona msza św., którą celebrował o. Grzegorz Bochenek SJ. A po niej rozpoczęło się wielkie świętowanie. Można było spróbować potraw z różnych zakątków świata. Trzeba było jednak zrobić to szybko, gdyż znikały ze stołów w błyskawicznym tempie. Na szczęście napływający goście przynosili ze sobą coraz to nowe smakołyki. Chętni mogli pograć w „piłkarzyki”. Dla dzieci były przygotowane jajka z niespodzianką.

W naszym gronie pojawiły się nowe osoby: goście zza granicy, którzy przyjechali w odwiedziny do naszych podopiecznych na czas Świąt, ale także przyprowadzeni przyjaciele i członkowie rodzin.

Gwarne rozmowy, śmiech, krzyki bawiących się dzieci wypełniły wszystkie pomieszczenia naszego Centrum. To było doświadczenie radości i życia!

Cieszymy się, że tworzymy tak międzynarodową rodzinę i możemy wspólnie świętować, pomimo różnorodności naszych kultur i wyznań.