6 stycznia 2018 r. odbył się po raz szósty międzykulturowy koncert kolęd. Przybyło wielu naszych przyjaciół. Niektórzy z nich podzielili się z nami swoimi wrażeniami, które można przeczytać poniżej.

Do Centrum “W Akcji” trafiłam w ubiegłym roku w sierpniu. Przyprowadziła mnie do nich pewna znajoma uchodźczyni z Tadżykistanu, ponieważ Siostry pomagały im m.in. co miesiąc z formalnościami dotyczącymi wynajmowanego mieszkania. Jadąc tam słyszałam mnóstwo dobrych słów o Siostrach, że takie dobre i bardzo pomagają. Ja nawet nie wiedziałam, że jadę do Jezuitów, tylko do jakiejś fundacji na Rakowieckiej. Okazało się, że poznane Siostry Anna i Viola poza tym, że dobre i bardzo pomagają, to jeszcze bardzo ciepłe, wesołe, otwarte i towarzyskie babki. Aż wychodzić się nie chciało… Później jeszcze poznałam Brata Andrzeja, który również jest świetnym człowiekiem a do tego pomaga podopiecznym Centrum “W Akcji” w zrozumieniu polskich zawiłości prawnych.

Dlatego też, kiedy otrzymałam mailowe zaproszenie od Siostry Anny na Kolędowanie w Centrum “W Akcji” wiedziałam, że muszę tam być. Przyjechałam z dziewczynkami z Tadżykistanu, którym pomagam w nauce matematyki. Nie znały jeszcze Centrum. One są muzułmankami i nie znają też katolickiego kolędowania. Były zachwycone! Ja też byłam zachwycona, mimo że znam katolickie kolędowanie. Bo to było wyjątkowe kolędowanie, tak jak cała atmosfera w Centrum. Kolędy śpiewane były przez wiele osób w swoich ojczystych językach po ukraińsku, wietnamsku, indyjsku, itd. Sala przepełniona ludźmi z różnych stron świata podśpiewującymi podczas zwrotek. To było cudne! To było piękne i magiczne! Kolejny raz nie chciało się stamtąd wychodzić i oczywiście wyszłyśmy dużo później niż planowałyśmy.

Ja i dziewczynki pojechałyśmy w takich wspaniałych nastrojach na obiecany jeszcze spacer po Łazienkach a później usłyszałam od jednej z nich, że to najpiękniejszy wieczór odkąd jest w Polsce, czyli od dwóch lat. I właśnie za to dziękuję Centrum “W Akcji”! Za to, że jesteście tacy dobrzy a przy okazji radośni. Że ludzie w trudnych sytuacjach znajdują u Was nie tylko pomoc, ale i ogrom pozytywnej energii. Już dawno skradliście moje serce, ale po wspólnym kolędowaniu jesteście dla mnie ogromnym autorytetem w okazywaniu miłości bliźniemu.

Małgorzata /Polska/

 

Recently in the Center where we learn Polish language, there was Christmas celebration. People from different countries were singing Christmas songs. We were enjoyed so much We got pleasure such program. It should be more. Thanks to the “W Akcji”.

Shamsuddin /Ukraina/

 

Kolędowanie było bardzo udane. Śpiewaliśmy wiele kolęd i piosenek świątecznych w najróżniejszych językach. Był to miło spędzony czas. Wszyscy doskonale się bawili.

Paulina /Polska/

 

6th January Saturday, it was a very auspicious day. Three kings came to give blessings to newborn Jesus. It was a great event we celebrated at our center, where we learn Polish in our center. Lots of people from different countries and different languages were gathered in that premises, and they all sung carol in their own language. We were showing our regards to God Jesus. It was great celestial feeling that we were singing for our God. The whole ambiance was full of divine aura. We enjoyed the music and togetherness. A big thanks to sister Ania and brother Andrzej to give support and made this event outstanding.

Anupma /Indie/