W ostatnich dniach aż dwa razy spotykaliśmy się na wspólnym świętowaniu Bożego Narodzenia. Najpierw 21 grudnia odbyła się wigilia dla wolontariuszy. Potem, drugiego dnia świąt, modliliśmy się i bawiliśmy razem z uchodźcami.

Spotkanie z wolontariuszami było okazją do podziękowania za ich wkład w Centrum. Bez obecności tak wielu zaangażowanych osób skala w jakiej pomagamy uchodźcą i migrantom nie byłaby możliwa. Ponadto większość z przybyłych odsłoniła swoje talenty kulinarne. Ciasta i sałatki były najprzedniejsze.

Kilka dni później, 26 grudnia,  urządziliśmy jak co roku bożonarodzeniowe spotkanie dla uchodźców. Ludzie wielu narodowości oraz Polacy mogli spotkać się, porozmawiać i pomodlić.

Zaczęliśmy od Eucharystii sprawowanej przez o. Grzegorza Bochenka SJ oraz o.Benjamina, Pallotyna z Kongo, który już tradycyjnie powiedział kazanie. Następnie w nowej siedzibie mogliśmy spróbować potraw z różnych zakątków świata i co ważniejsze złożyć sobie życzenia z okazji Świąt. Dzieci hałasowały i bawiły się, najciężej ich obecności doświadczyły nasze chomiki:)

Starsi rozmawiali, słychać było rosyjski, angielski, pasztu, francuski, arabski, polski, tigrinia, ukraiński …Różni ludzie, różne kultury zebrane razem na pamiątkę Tego który przyszedł z miłości do wszystkich.

Wielu łask Bożych w nadchodzącym 2017 roku!

Zespół JCS “W Akcji”