Nowe projekty INDIE 2017 oraz TOMSK 2017– dołącz do nas! Spotkania informacyjne 22 listopada.
Warszawa – INDIE 2017

Powoli rozpoczynamy rekrutację do przyszłorocznego wolontariatu misyjnego. Jedną z propozycji jest akcja na rzecz Kościoła w Indiach. Planujemy wesprzeć chrześcijan w małej miejscowości w prowincji Meghalaya. Zadaniem wolontariatu będzie pomoc w wybudowaniu kościoła. Nie zabraknie również okazji do wypróbowania swoich sił na polu edukacyjnym i wychowawczym wśród tamtejszej młodzieży.

Termin wyjazdu to wrzesień 2017. Jednak udział w projekcie oznacza coś więcej. Cały rok, bowiem, to intensywna formacja w duchu ignacjańskim oraz spotkania, na których powstaną wszelkie szczegóły wyjazdu. Wymaga to dużego zaangażowania ze strony wolontariusza, ale radość z niesienia pomocy innym zrekompensuje poniesione trudy, a współpraca w grupie pogłębi otwartość na drugiego człowieka.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim DĄB (Sala św. Ignacego) w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61 (przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, wejście domu parafialnego) we wtorek, 22 listopada, o godz. 19.00

Na wszelkie pytania odpowie koordynator projektu Paweł Gołaszewski SJ ([email protected]).

Kraków – TOMSK 2017

W Krakowie planujemy przygotować grupę która wyjedzie do Tomska do Rosji. Inicjatywa jest wskrzeszeniem gdańskiej grupy “Syberia: Dobro podaj dalej”, która dwa lata temu przetarł szlak na wschód. Niestety nie udało nam się go kontynuować więc wznawiamy go po rocznej przerwie.

Wolontariusze będą pomagać jezuitom pracującym w Rosji m.in. w organizacji obozu dla niepełnosprawnych, koloni dla dzieci oraz pomogą Misjonarkom Miłosierdzia w przeprowadzce.

Spotkanie informacyjne: 22 listopada godz. 20.00 sala 009 DA WAJ, ul. Kopernika 26 Kraków.

Termin wyjazdu: 20 lipca – 20 sierpnia 2017.

Zapisy do 13 grudnia pod adresem: [email protected]