Centralne obchody Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy odbędą się w Parafii św. Szczepana, gdzie 18 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się Eucharystia pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Po Eucharystii odwiedzających wystawę czeka wspólne, międzykulturowe śpiewanie kolęd. Odbędzie się także bezpośrednie spotkanie ks. kardynała z grupą uchodźców.

Zainspirowani orędziem Papieża Franciszka postanowiliśmy włączyć się tegoroczne obchody Dnia Migranta i Uchodźcy. Portrety, które znajdą się na wystawie zostały wykonane 21 czerwca, w Ośrodku dla Cudzoziemców na Targówku. Sesja została zrealizowana z myślą o osobach, które będąc zazwyczaj bohaterami dramatycznych reportaży, nigdy nie miały okazji otrzymania profesjonalnej rodzinnej fotografii. Autorkami zdjęć kobiet i dzieci są Edyta Leszczak i Ola Przybora, do dyspozycji pań była profesjonalna wizażystka, Izabela Krukowska.

Tegoroczne obchody zainspirowane są w dużej mierze wypowiedzią Papieża Franciszka, według którego „Misją Kościoła, będącego pielgrzymem na ziemi i matką wszystkich, jest zatem kochać Jezusa Chrystusa, czcić Go i kochać zwłaszcza w ludziach najuboższych i opuszczonych; do nich należą niewątpliwie migranci i uchodźcy”.

Orędzie Papieża Franciszka na 101. Dzień Migranta i Uchodźcy.

plakat wwww