Od 7 rozstawialiśmy namioty, stoły, krzesła, leżaki, fanty, wielkoformatowe zdjęcia uchodźców udostępnione przez Fundację dla Somalii i wiele innych przedmiotów. A wszystko po to, by mieszkańcy i turyści dowiedzieli się co nieco na temat naszych podopiecznych.

Chcieliśmy również pokazać, jak wiele nas łączy. Dążyliśmy do tego, by się wzajemnie poznać. A okazji to tego było niemało! Można było spróbować zup z Afganistanu i pączków z Rwandy, kupić los i wygrać fanty prosto z Kirgistanu czy Nepalu lub zrobić sobie etniczną biżuterię. Była również możliwość wykonania sobie „tatuażu” z henny. Całemu wydarzeniu towarzyszyła afrykańska muzyka.

Festyn okazał się sukcesem. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i na każdym kroku dostrzegaliśmy duże zainteresowanie ze strony turystów oraz mieszkańców Jastrzębiej Góry. Uchodźcy również byli zadowoleni, że mogą poczuć się częścią społeczności i dać coś od siebie.

Warto dodać, że przez 8 godzin trwania festynu udało nam się zebrać 5435 zł, które zostaną przeznaczone na potrzeby naszych podopiecznych.

Przy okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, bez których organizacja festiwalu byłaby niewykonalna.

Kto wie, może już niedługo zorganizujemy kolejne wydarzenie…