WOLONTARIAT ZAGRANICZNY

W październiku formułowane są około 10 osobowe grupy, które przez 8 miesięcy przygotowują się do wyjazdu za granicę. Główne zadania w tym czasie to: znalezienie pieniędzy na pokrycie kosztów podróży (animacje, zbiórki, etc.), nauka języka, przybliżenie kultury danego kraju, oraz – przede wszystkim – zbudowanie sprawnego zespołu. Każdej grupie w trakcie roku i podczas wyjazdu towarzyszy jezuita.

Wolontariaty 2018

W wakacje 2018 dwie grupy wolontariackie pojadą wspomóc jezuitów pracujących w Zambii i Indiach. Projekty te będą kontynuacjami wcześniejszych przedsięwzięć.

Projekt Zambia 2018 będzie już 4. edycją przedsięwzięcia realizowanego wspólnie przez Jezuickie Centrum Społeczne „w Akcji”, które mieści się w Warszawie, wraz z Duszpasterstwem Akademickim STUDNIA w Toruniu. Śmiałkowie z Torunia w sierpniu 2018 wyruszą na miesięczną misję do Zambii. Tam czeka ich pot i łzy na farmie w Kassisi, ale humor poprawią dzieci z domu prowadzonego zaraz obok przez siostry Służebniczki. Grupą zaopiekuje się o. Michał Kłosiński SJ. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://torun.jezuici.pl/projekt-zambia-2018-nabor-wolontariuszy/

Warszawa, dokładnie grupa która powstanie przy DA Dąb, podobnie jak przez ostatnie cztery lata skieruje się do Indii. Celem projektu, który jest prowadzony cyklicznie, w cyklu obejmującym jeden rok, jest udzielenie wsparcia Kościołowi w Indiach, zarówno poprzez współfinansowanie realizacji projektu inwestycyjnego zmierzającego do wybudowania kościoła (obiektu o charakterze sakralnym) dla niewielkiej społeczności katolickiej mieszkającej w Lawhuleng, jak i poprzez własną pracę wolontariuszy Za grupę odpowiedzialny będzie ks. Piotr Stanowski SJ.

Chętnych do udziału, bądź wsparcia projektów, zapraszamy do kontaktu:

Pomagaj nam zmieniać świat!

Adopcja Serca 

Pomóż w edukacji dzieciom w Kirgistanie