Indie 2020

 

Wolontariat misyjny INDIE 2020
organizowany przez Jezuickie Centrum Społeczne „W AKCJI”

Projekt INDIE 2020 ma na celu wsparcie katolickiej wspólnoty w wiosce Umniuh w indyjskim stanie Meghalaya

8-osobowa grupa wolontariuszy, pod opieką koordynatora projektu – jezuity, wyruszy do Indii w sierpniu 2020r.

Wyprawa misyjna potrwa 4 tygodnie. W tym czasie wolontariusze będą pomagać w budowie kościoła swoją pracą fizyczną oraz zebranymi w Polsce środkami, które przeznaczone zostaną na materiały budowlane i pomoc najuboższym.

Nie mniej ważnym celem jest również budowa Kościoła duchowego poprzez bezpośredni kontakt oraz różne zaangażowania na rzecz tamtejszej wspólnoty, takie jak wspólna modlitwa, wsparcie edukacji dzieci, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz sportowe.

Nasz projekt misyjny – tak jak w poprzednich latach – składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to zbiórka funduszy na budowę kościoła w stanie Meghalaya w północno-wschodnich Indiach. Odbywa się to przede wszystkim poprzez kwesty w parafiach na terenie całej Polski (dlatego konieczna jest możliwość i chęć pracy w weekendy). Etap drugi to miesięczny wyjazd do Indii w okresie wakacyjnym, by już bezpośrednio na miejscu brać udział w budowie, także przez pracę fizyczną. Inne formy naszego misyjnego zaangażowania, obok wznoszenia świątyni, to praca z dziećmi, uczenie języka angielskiego oraz animacja kultury lokalnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we piątek 22 listopada o godz. 18:00 w Jezuickim Centrum Społecznym „W Akcji”
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
(wejście od strony ul. Boboli)

 

Kontakt:
Andrzej Błędziński SJ
[email protected]
facebook.com/wolontariat.indie