Drodzy, choć wsparcie dla rodziny Mary i Emada jeszcze się nie zakończyło całkowicie, to chcielibyśmy wam gorąco podziękować za Waszą dotychczasową, niesamowitą pomoc. Jesteśmy głęboko poruszeni Waszą szybką mobilizacją, hojnością i wrażliwością Waszych wielkich serc.

Do akcji włączyło się bardzo bezpośrednio ponad 100 osób! Ilość dobra jaką wyzwoliła w nas ta akcja jest doprawdy porażająca! Ogromnie dziękujemy!

Pozwólcie, że przedstawimy w zarysie to, co do tej pory udało nam się wspólnymi siłami zrobić. Szczegóły finansowe znajdują się w tabeli, w załączniku.

  1. Zbiórka pieniężna

Bezpośrednio na nasze konto wpłynęło: 8 856 

Na portalu zrzutka.pl zebraliśmy: 4 265 zł

Łącznie:  13 121 zł

Wydaliśmy dotąd: 9 751,99 zł

Pozostało: 4059,01 zł

 

Czynsz za wynajem poprzedniego mieszkania

11 września otrzymaliśmy pisemne poświadczenie, dotyczącego okresu i kwoty zadłużenia (od pośrednika dającego w wynajem mieszkanie). Mowa o okresie od lutego do lipca włącznie. W sobotę (12.09) uregulowaliśmy dług w wysokości 9600 zł.

– wpłaty w gotówce nasze biuro otrzymało od 53 osób. 34 osoby – wpłaciły pieniądze poprzez serwis zrzutka.pl a 19 – bezpośrednio na konto. Nasza koordynatorka grupy korepetytorów otrzymała wpłaty od 8 osób, które zebrały pieniądze wśród swoich znajomych. Łącznie wpłaty otrzymaliśmy od 61 osób, ale biorących udział w zbiórce było znacznie więcej.

–  wpłaty otrzymaliśmy głównie od osób świeckich ale też i od konsekrowanych. Od trzech darczyńców otrzymaliśmy wpłaty prawie o równowartości miesięcznej opłaty za mieszkanie, lub znacznie przekraczające tę kwotę.

  1. Zbiórka ubrań i przedmiotów 

Zaczęliśmy od zbiórki ubrań dziecięcych, których trafiło do nas bardzo wiele. Przekazaliśmy je rodzinie Mary i Emada. Te, które pozostały trafiły m.in. do innej rodziny, również z Egiptu, która oczekuje dziecka w bardzo podobnym terminie co Mery i Emad. Podobnie było z akcesoriami dziecięcymi typu nosidełka, wózki dziecięce itp.

  1. Rzeczy zakupione

Pozostałe osoby przekazywały nam już samodzielnie zakupione przez siebie przedmioty i ubrania, bądź opłacały poszczególne usługi takie jak np. transport.

 

Wyposażenie kuchni

Bardzo dużą hojnością wykazała się również grupa osób, która zakupiła m.in.:

– zestaw mebli kuchennych

– pralkę

– lodówkę

Na czele tej grupy stanęła pewna heroiczna kobieta. Wszyscy ci skromni ludzie pragną pozostać anonimowi, by zapłatę za swoje dobre uczynki otrzymać dopiero w niebie.

 

Meble pokojowe

– dwie szafy ubraniowe

– segment dziecięcy (używany, stan idealny)

– lampy, żyrandole

 

  1. Przedmioty używane – podarowane

Większe przedmioty zdobyliśmy już dość dawno temu, jednak wciąż doposażamy mieszkanie Mary i Emada w drobne meble i urządzenia AGD. W minioną sobotę i wczoraj otrzymaliśmy ich kolejną dostawę. Przekazane przedmioty to między innymi:

– łóżko piętrowe

– lodówka

– szafki do łazienki

– szafka na buty

– suszarka

– lustro

– żyrandol